Iepazīsti Gaujas Nacionālā parka piedāvājumu izstādē “TOUREST 2020”

04.02.2020
No 7. līdz 9.februārim, Gaujas Nacionālā parka (GNP) tūrisma biedrība un sadarbības partneri piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē “Tourest 2020”, kas norisināsies Tallinā, Igaunijā.
Izstādē GNP Tūrisma biedrība piedalīsies ar zīmola “Enter Gauja” stendu un iepazīstinās igauņu ceļotājus ar dabas taku tīklojumu Gaujas Nacionālajā parkā, reģiona piļu un muižu piedāvājumu, kā arī aktīvās atpūtas iespējām ziemā un vasarā. Šajā gadā “Enter Gauja” zīmols tiek pārstāvēts arī izstādēs Somijā, Nīderlandē, Igaunijā un Vācijā.
 
Izdod ceļvedi igauņu valodā
 
GNP Tūrisma biedrība sadarbībā ar teritorijā esošajām pašvaldībām ir izdevusi lielu popularitāti guvušo “Tūrisma ceļvedi” Gaujas Nacionālajā parkā igauņu valodā. Šo, kā arī citus ceļvežus, igauņu tūristi varēs saņemt “Enter Gauja” stendā izstādē “Tourest 2020”.
 
Iepriekšējā gadā “Enter Gauja” stendu apmeklēja gan ģimenes ar bērniem, interesējoties par aizraujošām atpūtas iespējām, gan arī igauņu seniori un daudzi citi interesenti. Ceļotāji jau bija pazīstami ar Gaujas Nacionālo parku, bija kādreiz to apmeklējuši, bet aktīvi ieinteresējās par jaunām tūristu piesaistēm un reģiona piedāvājumiem tūristiem.
 
Kā vēsta Centrālās Statistikas pārvaldes dati, 2019.gada pirmajos 9 mēnešos, tūristi no Igaunijas Latvijā veido 9% no kopējā tūristu skaita, ieņemot 4.vietu. Arī Gaujas Nacionālajā parkā igauņu ceļotāji ir vieni no biežāk sastopamajiem – 3.vietā aiz Vācijas un Krievijas tūristiem. 2018.gadā igauņu tūristu pieaugums reģionā sastādīja 30% salīdzinājumā ar 2017.gadu.
 
Lai reģionam piesaistītu arvien lielāku ārzemju tūristu īpatsvaru visa gada garumā, pašvaldības kopā ar tūrisma uzņēmējiem vienojušās par kopīgu stratēģiju konkurētspējas palielināšanai. Kopš 2012.gada GNP Tūrisma biedrība sadarbībā ar Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošajām pašvaldībām – Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna –īsteno tūrisma klastera attīstības projektu, piesaistot ES fondu finansējumu. Projekta mērķa īstenošanai tiek veiktas dažādas galamērķa atpazīstamību veicinošas aktivitātes, tostarp, dalība starptautiskajās tūrisma izstādēs.

Gaujas Nacionāla parka tūrisma biedrība piedalās starptautiskajā tūrisma izstādē “Tourest 2020” saskaņā ar 2018.gada 4.oktobrī noslēgto līgumu Nr. SKV-L-2018/179 ar v/a “Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par “Starptautiskās konkurētspējas veicināšanu”, un noslēgto līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta Nr.3.2.1.1/16/A/009 “Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera attīstības 2.posms” realizāciju.
 
GNP datu avots: speciāli atlasīti un apstrādāti CSB dati (viesnaktis), 2018., A.Klepers. 2019.gadā, salīdzinājumā ar iepriekšējo, par 89% ir pieaugusi igauņu interese par mājas lapu www.entergauja.com. (Datu avots: google analytics).