Valmieras tūrisma inovāciju hakatonā uzlauzīs Covid – 19 ierobežojumu radīto ietekmi tūrisma nozarei Latvijā

19.06.2020
Tūrisma nozare ir cieši saistīta ar kultūras, sporta, viesmīlības un citām jomām. Valmiera, mērķtiecīgi strādājot, bija ieguvusi pievilcību tūristu vidū, apmeklējuma vietu apskati bagātinot ar radošu un nebijušu lielo pasākumu formātu. Covid – 19 ierobežojumi izaicina paskatīties, kā joprojām varam būt interesanti tūristiem, jo īpaši no Latvijas un Igaunijas.
Dizaina, mārketinga, tūrisma, IKT profesionāļi un entuziasti 27. un 28. jūnijā Valmierā izstrādās inovatīvus risinājumus, kā tūrismam Latvijā atgriezt jaudu jaunajos ceļošanas apstākļos. Īsā laikā cilvēki atradīs digitālus, virtuālus un reālus risinājumus, kā ar Valmieru iepazīstināt pēc iespējas vairāk Igaunijas un Latvijas iedzīvotāju.
 
“Cilvēki joprojām vēlas ceļot, taču ceļošanas paradumi ir mainījušies, tādēļ daudzām nozarēm ir jāpārorientējas. Mēs vēlamies palīdzēt un, hakatonam noslēdzoties, redzēt inovatīvus, ātri, ērti, ekonomiski ieviešamus risinājumus ar pozitīvu ietekmi ilgtermiņā,” hakatona mērķus min Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.
 
Jūs esat igauņiem visdraudzīgākā pilsēta” jau kļuvis par biežāko komplimentu pilsētai, taču vēlamies jautāt arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam: „Kad Tu pēdējo reizi biji Valmierā?”  Valmieras Tūrisma inovāciju hakatona mērķis ir radīt risinājumus Latvijas un Igaunijas tūristu piesaistei.
 
Hakatonā piedalīties var ikviens! Gaidīti gan cilvēki ar savām idejām un komandām, gan ikviens, kurš vēlas līdzdarboties un sniegt pienesumu ideju attīstīšanā. Pieteikšanās: http://ej.uz/HakatonsValmiera.
 
Šeit daži no izaicinājumiem, ar ko saskārušās Valmieras un apkārtējo novadu tūrisma nozares organizācijas un uzņēmumi:
 • Inovatīvi piedāvājumi tūrismam nesezonā;
 • Pasākumi, kas kļūst par tradīciju un ir interesanti Latvijas un Igaunijas iedzīvotājiem;
 • Produkti / piedāvājumi / instrumenti - stereotipu par Valmieru laušanai;
 • Kopienu kultūru attīstība jeb kā radīt "sniega bumbas" efektu pilsētas mārketingā;
 • Starpnozaru sadarbība;
 • Valmieras vēsturisko un mūsdienu personību un stāstu iedzīvināšana tūrisma piedāvājumā;
 • Igaunijas auditorijas piesaiste Valmieras tūrisma objektiem;
 • Jaunu piedāvājumu radīšana, izmantojot esošo infrastruktūru;
 • Jauns vides objekts vai objekti;
 • Valmieras sabiedriskais transports, maršrutu plānošana;
 • Valmieras zīmola potenciāls tūrismā;
 • Valmieras pozicionējums sportā, izmantojot sporta veidu un sporta infrastruktūras daudzveidību;
 • Gaujas upes potenciāla izmantošana un attīstīšana;
 • Inovatīvi un saistoši piedāvājumi uzņēmējdarbībai.
Dalībnieku uzdevums būs izstrādāt idejas komandās, konsultējoties ar mentoriem, kas tiks atklāti drīzumā. Katrai komandai ir iespēja pretendēt uz plašu balvu klāstu. Valmieras Inovāciju un tūrisma hakatona balvu fonds ir 5000 eiro, galvenā balva 3000 eiro. Dalībnieki neiztiks bez veicināšanas balvām – Valmieras peldbaseina un tā atpūtas zonas apmeklējums, Sajūtu parka un Takas kokos ar garāko pārbraucienu pār Gauju piedzīvojums, drive-in kino biļetes, SUP brauciens, pilsētas izlaušanās spēle “Valmieras eXkursija”, virtuālā realitāte, fantāziju centra “Neonija” u.c. apmeklējums. Spirdzinājumi no „Valmiermuižas alus” pasākuma dienā u.c.
 
Pieteikšanās hakatonam līdz 25.jūnijam 23.59.
 
Hakatonu organizē Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Attīstības aģentūra, Valmieras Tūrisma informācijas centrs, Vidzemes Augstskola un Vidzemes Olimpiskais centrs.
Hakatonu atbalsta: Valmieras plānošanas reģions, Valmiermuiža, Valmieras ūdens, RedBull.