Valmieras tūrisma inovāciju hakatona 1.diena – no idejas līdz risinājumam

28.06.2020
Sestdien, 27.jūnijā, Valmieras Tūrisma inovāciju hakatona 1.dienā dalībnieki prezentēja 26 idejas ar mērķi jau šosezon piesaistīt Valmierai vairāk Latvijas un Igaunijas tūristu. Balsojumā tika  izvirzītas 10 spēcīgākās idejas, pie kurām strādāja dažādu nozaru (informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, mārketinga, dizaina un tūrisma nozaru) dalībnieki, lai divas dienas sadarbotos, izmantotu savu radošo, zināšanu un pieredzes potenciālu idejas attīstīšanā, veidotu spēcīgas un efektīvas komandas.
Jauni tūrisma piedāvājumi Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā, Gaujas potenciāla izmantošana, maršrutētāji, ceļveži, vides objekti, attālinātā darba vietas, mākslas norises, gidu pakalpojums u.c. – tēmu loks, kurā komandu dalībnieki attīsta idejas, ņemot vērā mentora Rolanda Puhova starta ieteikumu, – ja nevaram būt unikāli, varam būt atšķirīgi!
 
Hakatons ir lieliska iespēja mācīties no idejas tikt līdz risinājumam, uzklausot ekspertu ieteikumus, sadarbojoties un gūstot pieredzi, strādājot vienā komandā ar dažādu nozaru pārstāvjiem.
 
Ar katru komandu strādā viens mentors, kā arī nodrošināta konsultēšanās iespēja ar pārējiem. Tie ir Rolands Puhovs, zīmolu stratēģijas aģentūras White Label izpilddirektors, notikumu organizatores Lelde Vīnkalna un Inta Konstante-Zaķīte no DiDi, tūrisma eksperte un projektu vadītāja Lienīte Priedāja-Klepere no Vidzemes plānošanas reģiona, Gita Deniškāne no Ogilvy PR Latvia, Valters Jonāts, radošais direktors un partneris reklāmas aģentūrā McCANN Riga, Gunita Kuļikovska, arhitekte, urbāniste un tehnoloģiju uzņēmuma Vividly dibinātāja, Justīne Panteļējeva, eksperte stratēģiskās pilsētplānošanas jautājumos, Andris Klepers, Vidzemes Augstskolas asociētais profesors un pētnieks, tūrisma zīmolu un produktu izstrādātājs, Jurģis Priedītis, LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs, igauņi Madis Must un Aleksander Erstu.
 
Šodien darbu beigsim plkst.00.00, lai jau rīt, 28.jūnijā, to plkst.6.30 atsāktu un jau no plkst.17.00 prezentētu izstrādāto produkta, piedāvājuma, pakalpojuma ideju vai prototipu, savukārt starptautiska žūrija izvērtēs un noteiks labākos. Hakatona prezentācijas tiks translētas tiešraidē Valmieras pilsētas Facebook lapā.
 
Hakatonu organizē Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Attīstības aģentūra, Valmieras Tūrisma informācijas centrs, Vidzemes Augstskola un Vidzemes Olimpiskais centrs.
 
Informāciju sagatavoja:
Kristīne Melece
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
 Mob. tālr.: 26553317