Drossinternets.lv radījis aizraujošu pilsētu spēli par Valmieru

06.07.2020
Latvijas Drošāka interneta centrs Drossinternets.lv sadarbībā ar brīvprātīgajiem Drošāka interneta vēstnešiem ir radījis aizraujošu tiešsaistes spēli “Pilsētas ABC", ko var spēlēt ikviens – gan tie, kuri izmanto vasaru, lai apceļotu Latviju, gan arī pilsētās dzīvojošie, lai pārbaudītu, cik labi pazīst savu pilsētu. Spēlē doti 33 patiesi un nepatiesi apgalvojumi par pilsētu, un spēlētāja uzdevums ir izvērtēt šos apgalvojumus.
Aicinām iepazīt spēli par Valmieru kā arī par citām LV pilsētām:  Alūksni, Balviem, Bausku, Cēsīm, Daugavpili, Iecavu, Jelgavu, Jēkabpili, Jūrmalu, Krāslavu, Krāslavas novadu, Kuldīgu, Liepāju, Rēzekni, Saldu, Talsiem un Ventspili. 
 
 
Mūsu mērķis bija radīt ikvienam Latvijas iedzīvotājam brīvi pieejamu, kvalitatīvu, viegli saprotamu un ērti izmantojamu pilsētas spēli. To spēlējot, ikviens var uzzināt daudz interesantu faktu par dažādām pilsētām, kas noderēs, gan tās apceļojot, gan labāk iepazīstot savu pilsētu. Turklāt spēle ir lielisks rīks, lai attīstītu spēlētāju kritisko domāšanu un informācijas pratību,” skaidro Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska.
 
“Pilsētas ABC” ideju izstrādāja un saturu veidoja Drossinternets.lv un Drošāka interneta vēstneši, kas ikdienā ir pedagogi, bibliotekāri un jauniešu centru darbinieki, bet savu iespēju robežās palīdz Drossinternets.lv izglītot bērnus un jauniešus par drošu, atbildīgu un jēgpilnu interneta lietošanu. Prasme izvērtēt informāciju, šķirt faktus no viedokļa un patiesu informāciju no nepatiesas, ir viena no svarīgākajām kompetencēm, kas stiprināma ikvienā vecumā, lai veidotu gudru, zinošu sabiedrību, kurā nav vietas lētticībai un manipulācijām. Izveidotā spēle ir piemērota dažāda vecuma dalībniekiem, atbilžu ieguves veids ir katra individuāla izvēle – meklēt tās internetā vai doties pilsētvidē.
 
Drossinternets.lv aicina spēlēt “Pilsētas ABC” līdz š. g. 29. septembrim. Starp visiem pareizo atbilžu iesniedzējiem 30. septembrī tiks izlozēti 30 balvu saņēmēji.
 
Spēle pieejama šeit.
 
Liene Valdmane
Drossinternets.lv izglītības darba vadītāja
Tālr.: 22144144
E-pasts: [email protected]