Valmieras TIC aicina stiprināt imunitāti, dodoties dabā!

06.11.2020
Dabas taku vilinājums, elpu aizraujoši skati Gaujas krastos, brīvības sajūta – tie ir tikai daži no piedāvājumiem Valmieras pusē, kā savas brīvdienas pavadīt aktīvi svaigā gaisā un izvairīties no lielām ļaužu plūsmām.
Lai rosinātu atpūsties epidemioloģiskajai situācijai atbilstošā veidā, nepieļaujot Covid-19 plašāku izplatību, nedēļas nogalē aicinām pilsētas iedzīvotājus un viesus doties dabā, apmeklējot skaistākās Valmieras vietas, apskates objektus un maršrutus. Valmieras Tūrisma informācijas centrs (Valmieras TIC) piedāvā doties kādā no tematiskajām pastaigām: “Zaļā Valmiera” (9km), “Vecpilsētas dižkoku ēnā” (1,5km), “Valmiera – patriotisma simbols” (1,7km), “Brīvības stāsts Valmierā” (3,6km), “Daliņa loks” (5,5km) vai  “Atjautīgās pastaigas” (4km un 8km).
 
Garākas pastaigas ainaviski gleznainās vietās aicinām baudīt, dodoties pārgājienā pa kādu no marķētajiem pārgājienu maršrutiem, piemēram, pārgājiena maršruts “Starp četriem Valmieras tiltiem” (12km) izvijās gar Gaujas labo un kreiso krastu, atklājot rudenīgās noskaņas upes malā. Arī aptuveni tikpat garā “Abula dabas taka” Beverīnas novadā būs lielisks maršruts dabas cienītājiem. Pavisam nesen atjaunots arī marķējums 20km garajam pārgājienu apļveida maršrutam no Valmieras līdz Sīmanēnu svētozolam un atpakaļ. Visiem maršrutiem pieejami arī GPX faili, kas ļaus doties maršrutā, izmantojot navigāciju savās viedierīcēs.
 
Apvienojot atpūtu svaigā gaisā ar izzinošiem un izklaidējošiem spēles elementiem, Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina iesaistīties piedzīvojumu spēlēs “Valmierā dzīvojam zaļi!” un “Valmieras vilinājums”! Tās tapušas šajā vasaras sezonā sadarbībā ar platformu travitious.com. 
 
Tāpat arī Valmieras aktīvā tūrisma pasākumu aģentūra “EžiEvents” aicina cilpot pa Valmieras takām, apvienojot kustību svaigā gaisā ar izklaidējošiem elementiem, atbildot uz dažādiem interesantiem jautājumiem un izvēloties sev interesējošo tematiku. Vairāk uzziniet šeit!
 
Lielisks veids, kā uzzināt interesantus stāstus par dažādiem objektiem Valmierā, būs Valmieras Tūrisma informācijas centra audiogida piedāvājums. Zvanot pa automātisko, bezmaksas tālruni 25440011, sekojiet audiogida norādījumiem un uzziniet par Valmieru vairāk! Īpaši jāuzsver, ka audiogida pavadonis būs kāds no Valmieras Drāmas teātra aktieriem!
 
Plašāka informācija par atpūtas iespējām Valmieras pusē pieejama www.visit.valmiera.lv.
 
Informāciju sagatavoja:
Anita Tīlena
Valmieras pilsētas pašvaldības
Valmieras Tūrisma informācijas centra vadītāja
Mob. tālr.: 25664420