“ZTornis” saņēmis atzinību konkursā "Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2020"

11.12.2020
Šodien, 11. decembrī, Latvijas Tūrisma foruma ietvaros Kocēnu novada pašvaldības izveidotais kultūrvēstures un apmeklētāju centrs "ZTornis" saņēma atzinību konkursā "Jaunais tūrisma produkts 2020", ko organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.
Konkursā šogad tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits – 33 pretendenti, no kuriem žūrijas komisija dalībai 2. kārtā izvirzīja 11 pretendentus, tajā skaitā arī ZTorni, savukārt noslēgumā tika sumināti seši laureāti.
 
Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas tūrisma produktu atpazīstamību un popularizēt veiksmīgākos jaunos tūrisma produktus, kuri ir ilgtspējīgi, inovatīvi, kvalitatīvi, ar augstu pievienoto vērtību, nodrošina tūristu iesaisti un ir piemēroti ārvalstu tūristu vajadzībām, atbilstoši "Latvijas tūrisma mārketinga stratēģijā 2018. – 2023. gadam" noteiktajām mērķauditorijām.
 
Mūsdienās, kad arvien populārāks kļūst industriālais mantojums, šogad apmeklētājiem durvis jaunā veidola vēra 1960. gadā būvētais un ūdensapgādē vairs neizmantotais Zilākalna ūdenstornis.
 
Tornī izveidota ekspozīcija "Zilākalna stāsts", kas sevī ietver vairākus blokus, veidojot vienotu stāstu par industriālo, kultūras un dabas mantojumu, kā arī ir iespēja dzirdēt nelielu stāstu par industriālo mantojumu Zilākalna apkārtnē. Apmeklētājiem ir iespēja uzkāpt ūdenstornī, kur ap ūdens rezervuāru izveidota platforma, paverot skatienam plašos kūdras purvus. Pirms kāpiena augšup var palūkoties pazemē – uz leģendām bagāto Zilākalna nogrimušo pili, kā arī apskatīt ūdenstorņa laika biedrus un tapšanas projektus. Ūdenstorņa darbības pamatprincipus izprast palīdz ūdenstorņa makets, ko tūristi var paši darbināt. Savukārt tie, kuri vēlas pazaudēt realitātes sajūtu, ar virtuālās realitātes briļļu palīdzību var doties lidojumā virs kūdras purviem un Zilākalna, kā arī izbraukt ar vēsturisko šaursliežu dzelzceļa bānīti. Oktobrī ZTorņa tūrisma pakalpojumu piedāvājumu papildināja braucieni ar šaursliežu velosipēdiem, kas jau ir iemantojuši plašu aktīvās atpūtas cienītāju interesi. ZTorņa viesmīlīgās telpas iespējams izmantot arī (kādu?) pasākumu organizēšanai.
 
Plašāka informācija pieejama Kocēnu novada pašvaldības tūrisma tīmekļa vietnē https://visit.koceni.lv/, kā arī sociālajā tīklā Facebook – lapā “Visit Kocēnu novads”, zvanot pa tālr. 28644530 vai rakstot uz e-pasta adresi: [email protected]
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tel.: 26115449
www.kocenunovads.lv