Valmiera- vieta gardēžiem

05.02.2021
Lai gan valstī noteiktie ierobežojumi un situācija pasaulē kopumā būtiski ietekmējusi gan ceļošanas iespējas, gan tikšanos klātienē, Valmierā valda radošais nemiers, realizējot jaunas idejas. Viena no tām – nupat atklātā kafejnīca Ahh-meat.
Valmiera patiesi ir vieta gardēžiem, jo pilsētā iespējams nogaršot dažādu pasaules valstu garšas. Ar kafejnīcas Ahh-meat atklāšanu tagad iespējams baudīt arī Turcijas garšu pasauli – turku Baklavu ar aromātisko tēju, Pide ar kapātu balto buļļu gaļu un citus Latvijai netipiskus ēdienus. Kafejnīca ir ģimenes uzņēmums. Galvenais šefpavārs ir ģimenes galva – Ahmeds no Turcijas, kurš par savām mājām Valmieru sauc jau 5 gadus. Kā min Ahmeda sieva Laila, vēlme atvērt savu kafejnīcu bija jau sen, tomēr tikai tagad sakrita visas kārtis, lai tas patiešām notiktu.
 
Valmierā vairums restorānu un kafejnīcu turpina darboties, ēdienkarti pielāgojot tā, lai maltīti būtu viegli piegādāt vai iepakot līdzņemšanai. Savus viesus iepriecinās arī restorāns Vecpuisis, kurš pēc neilga pārtraukuma atkal atsācis darbu un piedāvājumā sola gan pamatēdienus, gan gardos burgerus, gan plašo kūku izlasi. Arī restorāns Delizia gatavo pārsteigumu – jau pavisam drīz tā durvis vērsies jaunā vietā pilsētas centrā. Tikmēr ēdienus iespējams pasūtīt līdzņemšanai vai pieteikt piegādi. Tāpat restorānā iespējams iegādāties iefasētus produktus kopā ar pamācību, lai mājās pilnveidotu ēst gatavošanas talantu. Restorāns Rātes vārti  un viesnīcas Wolmar restorāns parūpēsies par gardiem WOK ēdieniem. Šī gada visu mīlētāju svētkos, 13. un 14.februārī, viesnīca Wolmar sagatavojusi ne tikai īpašo piedāvājumu nakšņotājiem, bet arī gardēžiem – restorāns pārcelsies uz āra terasi, kur ikviens līdzņemšanai varēs pasūtīt kādu gardumu.
 
Mēļo, ka Valmierā ir pašas gardākās picas! Lai par to pārliecinātos, aicinām pasūtīt un nogaršot kādu picu no picu fabrikas OZO, picērijas Strops, La Pizza Veloce vai Vīnkalni Pils Mājas, kas atrodas pašā Valmieras sirdī – vecpilsētā.
 
Ja ikdienas steigā ir aizmirsts par pusdienām, tad kāds no bistro piedāvājumiem būs tieši laikā! Tiem, kuriem īpaši tuvi latvisko garšu ēdieni, aicinām tos līdzņemšanai pasūtīt Alus bārā, kafejnīcās un bistro Bastions, Rimants vai Abrakadabra. Arī suši cienītāji Valmierā būs paēduši, jo gardumus var pasūtīt pie Panda Sushi vai Hangu Valmiera.
 
Aicinām ne tikai gardi paēst Valmierā, bet doties kādā pārgājienā vai pastaigā, lai iepazītu Valmieras puses dabas un kultūras pērles. Vairāk par Valmieras puses apceļošanu uzzini šeit. Valmiera ietērpusies pavisam baltā sniega segā, tāpēc aktīvās atpūtas cienītājus aicinām laiku pavadīt kādā no slēpošanas trasēm vai atpūtas bāzē Baiļi. Lai pagarinātu brīvdienas Valmieras pusē, rezervē kādu no naktsmītnēm!
 
Aicinām būt atbildīgiem, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un sargājot savu un apkārtējo veselību!
 
Informāciju sagatavoja:
Zane Krūmiņa
Valmieras Tūrisma informācijas centra
Tūrisma projektu vadītāja
Mob. tālr.: 25437177