Kocēnu novada pašvaldība piedalīsies Zemes stundā

24.03.2021
Sestdien, 27. martā, cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu. Arī šogad, tāpat kā aizvadītajos gados, akcijā piedalīsies Kocēnu novada pašvaldība, no plkst. 20.30 līdz plkst. 21.30 Kocēnu novada pagastu apdzīvotajās vietās iespēju robežās izslēdzot ielu, ēku fasāžu un cita veida apgaismojumu.
Kā norāda akcijas organizatori Pasaules Dabas Fonds, šogad ierasto pulcēšanās pasākumu un fizisko klātbūtni pilsētu gaismas objektu izslēgšanas brīdī ar saukli "Iestājies par dabu!" aizstās kopības sajūta un solidarizēšanās digitāli. “Mēs nevaram būt kopā plecu pie pleca, bet mēs varam būt kopā virtuāli,” Pasaules Dabas Fonds aicina simboliski samazāt apgaismojumu mājās un pieslēgties Zemes stundas koncertam savā datorā. Koncertā uzstāsies latviešu etnomūzikas grupa “Tautumeitas” un tas būs vērojams tiešsaistē Pasaules Dabas fonda Facebook lapā.
 
Sākot ar simbolisku gaismas izslēgšanu Sidnejā 2007. gadā, Zemes stunda ir kļuvusi par vienu no lielākajām vides kustībām pasaulē, kas apvieno indivīdus, uzņēmumus un organizācijas vairāk nekā 180 valstīs un teritorijās, kas iestājas par aktīvāku vides jautājumu aktualizēšanu. Katru gadu marta pēdējā sestdienā notiekošā Zemes stundā iesaistās miljoniem cilvēku no visas pasaules, simboliski izslēdzot gaismas, lai paustu atbalstu mūsu planētai un iestātos par dabu. Bet Zemes stunda pārsniedz simbolisku gaismas izslēgšanas darbību – tā ir kļuvusi par pozitīvas ietekmes uz vidi dzinuli, virzīdama lielas likumdošanas izmaiņas, ko spēj panākt tikai kolektīva rīcība.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Elīna Upīte
Kocēnu novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.tel.: 26115449
www.kocenunovads.lv