Lieldienu brīvdienas Kocēnu novadā

31.03.2021

Tuvojoties lieldienām, kā jau katru gadu, arī šogad Kocēnu novada pagastos izvietotas dažādas dekorācijas, kuras svētkos priecēs gan vietējos iedzīvotājus, gan arī novada viesus.

Bērzainē, Dikļos, Kocēnos, Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā Lieldienu zaķi atripinājuši krāsainas olas un dažādas citas dekorācijas.
 Kocēnos, Kokmuižas promenādē uzstādītas dekorācijas, kuras tapušas sadarbībā ar Valmieras mākslas skolu un bijušajiem Kocēnu pamatskolas absolventiem - Betiju Teklu Spāri un Alisi Rutkovsku. Tāpat Pirmajās Lieldienās Kokmuižas promenādē būs iespēja klausīties dažādus Lieldienu ticējumus.
Savukārt Dikļos, Vika pasaku parka vienīgais dzīvais iemītnieks Leopops gatavojas Lieldienām un sagatavojis jautrus uzdevumus un pārsteigumus visai ģimenei Vika pasaku parkā.
Lai varētu izpildīt Leopopa uzdevumus un saņemt saldus pārsteigumus, aicinām pieteikties  zvanot pa tālruni 26486115 (Dikļu kultūras centra vadītāja Inna Krēsliņa). Ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus Leopopu Vika pasaku parkā būs iespējams satikt 4. aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00 Vika pasaku parka namiņā.
Tāpat Dikļos Lieldienās priecēs krāsainie zaķi, kā arī uz Dikļu kultūras centra fasādes būs iespējams iepazīties ar Lieldienu ticējumiem un krāsainām olām, kuras zīmējuši Dikļu PII “Cielaviņa” audzēkņi.
Zilākalnā - parkā ir izvietots Lieldienu noformējums ar krāsainām olām un zaķiem, kur Pirmajās Lieldienās - 4. aprīlī no 14.00 - 18.00 skanēs Lieldienām veltīts ieraksts - tautas dziesmas, ticējumi un dažādas latviešu komponistu dziesmas.
Aicināms priecāties par Lieldienu dekorācijām dodoties pastaigā un spēlējot Kocēnu novada izzinošo pastaigu spēli "Novadpētnieks CILPO''. Spēle "Novadpētnieks CILPO" pieejama vietnē www.cilpo.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Kristers Blūms
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciālists
Mob.tel.: 27333921