Pasākumi

 

Izstāde “Karikatūra”

  13. aprīlī (2021) - 16. maijā (2021) 
Atzīmējot joku dienu 1.aprīlī, Valmieras muzejs no 13.aprīļa līdz 16.maijam aicina muzeja Izstāžu nama skatlogā apskatīt izstādi “Karikatūra”.
Atbilde uz jautājumu, kas ir smieklīgs, laika gaitā mainās. Turklāt atbilde būs arī subjektīva – humora izjūtu ietekmē noteikti sociālie, kultūras, vēsturiskie, politiskie u.c. apstākļi. Pārlapojot senākus laikrakstus un žurnālus, var redzēt, par ko cilvēkiem agrāk paticis jokot, kas šķitis smieklīgs. Tur sastopamas gan tādas tēmas, kas šobrīd, šķiet, zaudējušas savu aktualitāti, gan tādas, kas svaigas ir vienmēr.
 
Valmieras muzejā glabājas prāvs skaits Viļa Zaķa (1937.–1977.) karikatūru, daļa no tām aplūkojamas izstādē “Karikatūra”.
 
Mākslinieks dzimis Daugavpilī, mācījies Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā (tolaik Rīgas Lietišķās mākslas vidusskola). Kad pārcēlies uz Valmieru, strādājis par mākslinieku noformētāju Valmieras muzejā (tolaik Valmieras novadpētniecības muzejs). Viļa Zaķa karikatūras publicētas laikrakstos “Dadzis”, “Šahs”, “Liesma”, viņš ilustrējis humora un satīras krājumus. Mākslinieks piedalījies vairākās starptautiskās izstādēs.
 
Publicitātes foto: Viļa Zaķa karikatūra
 
Informāciju sagatavoja: Valmieras muzejs
 
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Olimpiskais mēnesis

  23. aprīlī (2021) - 21. maijā (2021) 
Šogad Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētais Olimpiskais mēnesis sākās LOK dzimšanas dienā 23.aprīlī, ar saukli “Mēs esam #SPORTIŅĀ” apvienojot ap 148 000 dalībnieku no 102 pašvaldībām, tostarp arī Valmieras. Olimpiskais mēnesis noslēgsies 21.maijā ar iecienīto Vislatvijas vingrojumu.
Valmieru Olimpiskajā mēnesī, rīkojot dažādas sporta un veselību veicinošas aktivitātes, pārstāv pirmsskolas izglītības iestādes “Pienenīte”, “Vālodzīte”, “Krācītes” un “Kārliena”, kā arī Valmieras sākumskola, Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs un Valmieras Viestura vidusskola. Taču iesaistīties var ikviens interesents, izvēloties Latvijas Olimpiskās komitejas mājaslapā piedāvātas iespējas vai individuāli veicot veselību stiprinošas aktivitātes.
 
“Olimpisko mēnesi turpmāk organizēsim jaukā laikā – pavasarī, godinot Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas dienu un sportojot svaigā gaisā. Motivēsim un iedvesmosim ikvienu no vairāk nekā 148 000 dalībniekiem nostiprināt veselību Covid-19 apstākļos, vienlaikus kopīgi izzinot jaunas iespējas aktīvai atpūtai brīvā dabā,” aicina LOK prezidents Žoržs Tikmers.
 
Katrs Olimpiskā mēneša dalībnieks var izrādīt atbalstu Latvijas olimpiskajai komandai Tokija 2020, piedaloties kopējā soļu izaicinājumā “Mēs esam #SPORTIŅĀ”, reģistrējot jebkuras aktivitātes soļus platformā distantrace.com un palīdzot kopīgi noiet 11 176 kilometru, kas veido ceļu no Rīgas līdz Tokijai.
 
Olimpisko mēnesi un Olimpisko dienu atbalsta Latvijas Olimpiskās komitejas institucionālie partneri: AS ”Latvijas valsts meži” un SOK Olimpiskā Solidaritāte; LOK Zelta partneri – mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un AS “LNK Industries”; pasākuma partneris – AS “Swedbank”; LOK informatīvie partneri – SIA “Izdevniecība “Rīgas Viļņi” un AS ”Radio SWH” un  TV3 Group.
 
Sagatavots pēc Latvijas Olimpiskās komitejas sniegtās informācijas.
 
Zane Bulmeistare
Valmieras pilsētas pašvaldības
Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītājas vietniece
Mob. tālr.:26443410
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Velo un kino festivāls “Kino Pedālis”

  1. maijā (2021) - 2. maijā (2021) 
Velo kino festivāls KINO PEDĀLIS jau sesto gadu aicina saslēgt vienā ritmā velo braukšanu un kino skatīšanos. Citkārt ierastās burziņa aktivitātes pielāgotas šī brīža situācijai un valstī noteiktajiem drošības noteikumiem.  Būs gan kino skatīšanas, gan īpaši izstrādāti maršruti: ĢIMEŅU PEDĀLIS – 8KM, PUSPEDĀLIS – 30 KM un DIŽPEDĀLIS – 55 KM, kuri ar interaktīvas spēles palīdzību izvedīs pa filmu cienīgiem līkločiem Valmieras apkārtnē. Bet, lai neskumtu tie, kuri 2.maijā netiks uz Valmieru, doties spēlē ar velosipēdu, vienlaikus atbildot uz jautājumiem un izpildot uzdevumus, varēs arī ar CILPOŠANAS SPĒLES palīdzību paša izvēlētā maršrutā Latvijā un visā plašajā pasaulē. Dalība bez maksas.    
KINO NAKTS 1.MAIJĀ | TAVĀS MĀJĀS

Sestdienas vakarpusē visi būs laipni aicināti uz kinoteātri savās mājās. Skatītājiem sagatavota piecgades filmu izlase ar iemīļotām, emocionālām un iedvesmojošām filmām, kurās neiztrūkstoša loma atvēlēta velosipēdam. Lai rastos sajūta, ka filmas skatāmies visi kopā, tās tiks translētas noteiktā laikā un vietā -  www.kinopedalis.lv.
 
18.00 ATKLĀŠANAS TIEŠRAIDE
19.00 „RĪGAS KUNGI”: Adriana Roze, 2015, Latvija 26 min.
19.30 „LEDUS CEĻŠ”: Ben Page, 2018,  Lielbritānija, 24 min.
20.00 „RADŽEŠA SAPNIS”: Joey Schusle, 2019, Nepāla, 19 min.
20.30 „ZILONIS UN VELOSIPĒDS”: Olesya Shcukina, 2014, Francija, 9 min. /animācijas filma
20.45 „PLĀNS C-14 2 ”: Nico Munoz,  2018,  Argentīna, 48 min.
Aicinām laikus papildiniet popkorna krājumus, lai varētu kraukšķināt,  skatīties un baudīt uz nebēdu.

VELO BRAUCIENS 2.MAIJĀ | BRAUC PA ĪPAŠI IZSTRĀDĀTU MARŠRUTU VALMIERĀ UN TĀS APKĀRTNĒ
 
Svētdien no trīs dažādām vietām Valmierā (atkarībā no izvēlētā maršruta), sev izdevīgā laikā varēs doties kādā no īpaši KINO PEDĀLIM izstrādātajiem maršrutiem – ĢIMEŅU PEDĀLIS  - 8 km ar startu/ finišu Valmiermuižas pils parkā, PUSPEDĀLIS -  30 km ar startu/ finišu pie Valmieras dzelzceļa stacijas un DIŽPEDĀLIS  - 55 km ar startu/finišu Vecpuišu parkā. Braucienu jautrāku padarīs KINO PEDĀĻA spēle, kura rādīs braukšanas virzienu un piespēlēs jautājumus par un ap kino.
 
Drošība pirmajā vietā!
Lai izvairītos no pulcēšanās, katra maršruta sākuma punktā varēs ierasties jebkurā laikā, un spēle būs pieejama visu dienu. Viss, kas būs vajadzīgs, lai piedalītos VELO BRAUCIENĀ -  mobilais telefons, velosipēds, LQUIZ lietotne, interneta pieslēgums, pieejas kods, kurš tiks izziņots festivāla mājas lapā un Facebook. Dalībniekiem ļoti svarīgi ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus – maskas, divi metri un braukšana atļauto mājsaimniecību ietvaros. Atrodoties uz ceļa un kustībā, svarīgi sekot līdzi ceļu satiksmes noteikumiem.     
 
CILPO KOPĀ AR KINO PEDĀLI RĪGĀ, LIEPĀJĀ vai pat VAŠINGTONĀ!
 
Lai neskumtu visi tie, kuri dažādu iemeslu dēļ 2. maijā nevarēs nokļūt Valmierā, kļūt par KINO PEDĀĻA dalībnieku varēs arī fiziski neatrodoties šeit uz vietas. PUSPEDĀĻA spēle būs pieejama spēlēšanai visā Latvijā un pat plašajā pasaulē. Apdomājiet sev tīkamāko maršruts 20 km rādiusā, balstoties no vietas, kurā atrodaties, pieslēdzieties spēlei lietotnē LOQUIZ, un lai sākas jautrība. Brīdī, kad sāksiet kustību, lietotne piespēlēs jautājumus vai uzdevumus, kas saistīti  ar Kino Pedāli.

Visi dalībnieki, kuri 2.maijā piereģistrēs komandu lietotnē LOQUIZ piedalīsies lielajā loterijā. Izloze 2.maija vakarā tiešraidē Facebook un www.kinopedalis.lv
 
Kur meklēt info?
 
Tiešraides, loterija, pieejas kodi spēlēm un visa ar festivālu, spēli, LOQUIZ lietotni, maršrutiem saistītā informācija www.kinopedalis.lv un Facebook Kino Pedālis.  Pierezervējiet datumus, baudiet pavasari, kustību un esiet veseli  un lustīgi.
Pateicoties Valmieras pilsētas pašvaldībai, dalība spēlē un filmu skatīšanās bez maksas un ar subtitriem latviešu valodā.
 
Informāciju sagatavoja:
Liena Kreišmane
25544338

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Riteņo Latviju un pēdo Beverīnā

  1. maijā (2021) - 16. maijā (2021) 


Vai Tālavas tumšie sili ir patiešām tumši, Vai Pūpolu apkārtnē aug pūpoli, vai pie Līčiem ir daudz līču un vai Beverīnas novadā var izbraukt Latvijas kontūru?
No 1. līdz 16. maijam aicinām to noskaidrot, izriteņojot Latviju un izpēdojot Beverīnu 3 dažādos pārgājienu maršrutos un velomaršrutos.
 

Maršrutus ir iespējams iziet/izbraukt vadoties pēc marķējuma dabā vai gpx navigācijas datnes Tavā viedierīcē.
Plašāk: https://ej.uz/myms
Dalība bez maksas.


Visi maršruti skatāmi te: https://ej.uz/pedobeverina
* Aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus!
 

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Atrodi savu Latviju!

  1. maijā (2021) - 4. maijā (2021) 


Svētku brīvdienās "Kontūru meklētājs" aicina  doties valsts kontūras meklējumos. Un, lai garajās svētku brīvdienās nav pašiem jāķeras pie kartes un zīmuļa, ir sagatavota 31 Latvijas kontūru 25 pilsētās, tostarp Valmierā. Tāpēc, pirms baltā galdauta klāšanas, aicinām katru doties skrējienā, braucienā vai vienkārši pastaigā un atrast savu Latviju.

Vairāk par pasākumu uzzini ŠEIT

Maršruts Valmierā
 

Kopēt saiti