Pasākumi

 

Gustava Filipsona gleznu izstāde “Gaismas meklētājs”

  10. februārī (2021) - 8. aprīlī (2021) 

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2021.gada 8.aprīlim skatāma Gustava Filipsona gleznu izstāde “Gaismas meklētājs”

"Savu māksliniecisko darbību balstu uz cilvēka apziņas dabīgo vēlmi izplesties, orientēt sevi telpā, gūt jaunus horizontus, iegūt jaunas zināšanas... Bailes un cerības, patvērums kā iluzora parādība - esības forma, kas meklējama starp triepieniem. Smagais un vieglais, rupjais un smalkais - mani iluzionisti. Faktiski es intuitīvi radu savu mītu pasauli, abstraktā tēla formā." stāsta mākslinieks. 
Gustavs Filipsons dzimis 1974. gada 30. janvārī Rīgā. 2002. gadā ieguvis bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā, 2004. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju ar maģistra grādu glezniecības nodaļā.
 
2020. gadā Gustava Filipsona darbi tikuši izstādīti "Whats in your Hindsight", Big Screen Plaza un ''The 6th Annual Autumn exhibition'' Ņujorka / ASV. 2019. gadā pārstāvējis Latviju starptautiskajā izstādē galerijā "Rossocinabro" ar nosaukumu "Fusing Complementary Opposites" Itālijā, Romā.
 
Mākslinieka darbi publicēti Contemporaryartcuratormagazine.com, Hoxton House, House & Garden / UK,  mākslas grāmatā "Art Collectors Choice / Japan".
2019. gadā Circle Foundation ir izvēlējies Gustavu Filipsonu finālistu balvai ikgadējā konkursā "Gada mākslinieks".
 
Informāciju sagatavoja:
Karlīne Cercina
mob.26169449
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Izstāde "Pastaiga ar suni"

  6. martā (2021) 10:00 - 6. aprīlī (2021) 17:00 
Pērn pavasarī Valmieras muzejs aicināja piedalīties izaicinājumā "Pastaiga ar suni". Apskatot muzeja Facebook lapā publicētās Valmieras fotogrāfijas, kas uzņemtas pirms 30–90 gadiem, interesenti mēģināja uzminēt fotogrāfiju tapšanas vietas, kā arī iemūžināt mūsdienās redzamo ainu tādā pašā rakursā. No 6.marta Hanzas namiņos Valmieras centrā būs fotoizstāde – kopā ar vēsturiskajiem fotoattēliem skatāms arī pastaigas dalībnieku iemūžinātais.
Pateicamies par izaicinājuma pieņemšanu un dalīšanos ar fotogrāfijām Inesei Andersonei, Sandrai Gredzenai, Valdai Draiskai, Vitai Skujai, Gitai Braunai, Elfai Uzulenai, Agnesei Geduševai un Ievai Jansonei!
 
Divu mēnešu laikā tika publicētas vairāk nekā 40 fotogrāfijas. Foto redzamās vietas bija gan viegli atpazīstamas, gan arī lika ilgāk padomāt, ļaujot iztēloties, kāda Valmiera bijusi un cik ļoti pilsēta mainījusies – kādas mājas vairs nav, citas vēl nav, ielas sedz bruģis, un ir objekti, kas tikpat stalti slejas senās fotogrāfijās, cik mūsdienu.
 
Izaicinājuma dalībnieki varēja izvēlēties vienu, vairākas vai visas senās Valmieras fotoainavas, atrodot šo skatu šodienas Valmierā. Valmieras muzejā stāsta, ka komentāros iedzīvotāji dalījušies atmiņās par jaunības un bērnības laiku, atpazīstot fotogrāfijās iemūžinātas ēkas vai ainavas.
Izstāde apskatāma no pirmdienas līdz sestdienai plkst.10.00–17.00.
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Fantāzijas zemes "Neonija" gleznu izstāde

  26. martā (2021) - 11. aprīlī (2021) 

Svinot pavasari, Valmieras Tūrisma informācijas centra logos ir skatāma Fanztāziju zemes "Neonija" gleznu izstāde.

Krāsas un neona gaismas, tas ir skatāms Valmieras Tūrisma informācijas centra logos, Rīgas ielā 10. Interesenti ir aicināti aplūkot košās neona gleznas - tās atdzīvojas iestājoties krēslai.

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Foto izstāde ’’TEĀTRIS ir teātris’’

  27. martā (2021) - 10. aprīlī (2021) 
Starptautisko teātra dienu 1961. gadā iedibinājis UNESCO Starptautiskais teātra institūts (ITI). Pasaulē šo dienu ik gadu atzīmē 27. martā. Par godu teātra dienai tiek organizēti nacionāli un starptautiski pasākumi, īstenotas dažādas aktivitātes un šo dienu, protams, atzīmē arī teātra tradīcijām bagātais Kocēnu novads.
Bērzainē no 27. Marta līdz 10. aprīlim Bērzaines Tautas nama logos būs apskatāma Starptautiskajai teātra dienai veltīta izstāde - foto mirkļi no pagasta amatierteātra izrāžu vēstures ’’TEĀTRIS ir teātris’’.
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Bērnu zīmēšanas konkursa “Manas Lieldienas” darbu izstāde

  30. martā (2021) - 30. aprīlī (2021) 

Jau otro gadu pašvaldības organizēja bērnu zīmēšanas konkursu “Manas Lieldienas”, kurā aicināja piedalīties pirmsskolas un skolas vecuma bērnus, iesniedzot savus darbus dažādās tehnikās.

Konkursa mērķis ir atklāt mazos un lielos zīmētājus, caur krāsām atspoguļojot Lieldienu sižetu vai stāstu, tā rosinot bērnos un jauniešos radošo pašizpausmi un prasmi zīmējumā, atklāt savas sajūtas pret svētku svinēšanu, ierastām ģimenes tradīcijām vai stāstiem par Lieldienām.

Konkursam tika iesniegti vairāk nekā 110 darbi, kuri no 30. marta ir apskatāmi darbu izstādē – Beverīnas novada bibliotēku un kultūras namu logos.

Paldies visiem, lieliem un maziem māksliniekiem, kuri iesniedza savus radošos darbus zīmēšanas konkursam. Ikvienu sagaida balvas no Lieldienu zaķa!

 

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

ATCELTS! Mākslas dienas “Kustība”

  1. aprīlī (2021) - 30. aprīlī (2021) 

Valmieras mākslas dienas “KUSTĪBA” norisināsies no 1. līdz 30.aprīlim. Jau tradicionāli mākslas dienu laikā, gan valmierieši, gan Valmieras viesi tiks priecēti ar daudzveidīgu programmu - gleznojumiem pilsētvidē, izrādēm, izstādēm, filmām, lekcijām un ikgadējo Latvijas bērnu un jauniešu teātra festivālu.

Plašāka informācija būs pieejama, tuvojoties pasākumam.

Pasākumu  norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai par pasākuma norisi!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Spēle “Kas bija pirmais – ola vai zaķis?”

  1. aprīlī (2021) - 5. aprīlī (2021) 

No 1. līdz 5. aprīlim piedalies Beverīnas novada pašvaldības un STK “Zaļā Pēda” veidotajā spēlē “Kas bija pirmais – ola vai zaķis?”. Aktivitāte norisinās Brenguļu pagastā.

Izmantojot aplikāciju “Actionbound”, meklē zaķus vai olas, atbildi uz jautājumiem un krāj punktus! Izaicini arī savu ģimeni un draugus, lai noskaidrotu, kurš visātrāk un vispareizāk var atbildēt uz jautājumiem!

Kā darbojas aplikācija “Actionbound”?

  • Lejupielādē aplikāciju savā viedierīcē (pieejama Google Play un App store).
  • Atverot aplikāciju, tā lūgs apstiprināt piekrišanu noteikumiem.
  • Pēc tam aplikācijā redzēsi vairākus lodziņus. Izvēlies labajā pusē pirmo – Skenēt QR.
  • Atļauj aplikācijai uzņemt fotoattēlus, ja nepieciešams. Noskenē afišā pieejamo QR kodu, lai piekļūtu maršrutiem un jautājumiem.
  • Nospied “Sākt”. Tālāk aplikācija lejupielādēs mapi, lai vari atbildēt uz jautājumiem, neizmantojot internetu.
  • Ievadi savu vārdu, izvēlies maršrutu un dodies ceļā!

Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Digitālā mākslas darbu izstāde Valmierā “Redzēt. Domāt. Radīt.”

  1. aprīlī (2021) - 30. aprīlī (2021) 

No 1. līdz 30.aprīlim apskatāma Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas Mākslas skolas audzēkņu darbu, kas radīti attālināto mācību laikā, izstāde, kas ir pavasarīga dāvana valmieriešiem un pilsētas viesiem.

Audzēkņu mākslas darbi izvietoti vairākās vietās pilsētā, tādā veidā patīkami pārsteidzot garāmgājējus: veikals “Kameja” (Rīgas iela 28), Valmieras Tūrisma informācijas centrs (Rīgas iela 10), “Latvijas Mobilais telefons” abonentu apkalpošanas centrs (Rīgas iela 9), Valmieras integrētā bibliotēka (Cēsu iela 4), Valmieras pilsētas pašvaldība (Lāčplēša iela 2), digitālajos stendos Rīgas ielā 21 un Cēsu ielā 4. Ikdienas steigā un rutīnā pamanīti, tie ikvienu skatītāju sveicinās ar gaišu, pavasarīgu un saulainu sveicienu.
Darbi ir tik daudzveidīgi, cik dažāda bijusi katra jaunā mākslinieka ikdiena pašmācīšanās laikā. Zīmējumus, gleznojumus un animācijas veidojuši Mākslas skolas 1.–7.klases audzēkņi vecumā no 5 līdz 16 gadiem.
Aicinām caur krāsām, līnijām un faktūrām ieraudzīt pavasari! 
 
Informāciju sagatavoja:
Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola
 
 
Kopēt saiti Skatīt vairāk
 

Lieldienu brīvdienas Kocēnu novadā

  2. aprīlī (2021) - 5. aprīlī (2021) 

Tuvojoties lieldienām, kā jau katru gadu, arī šogad Kocēnu novada pagastos izvietotas dažādas dekorācijas, kuras svētkos priecēs gan vietējos iedzīvotājus, gan arī novada viesus.

Bērzainē, Dikļos, Kocēnos, Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā Lieldienu zaķi atripinājuši krāsainas olas un dažādas citas dekorācijas.
 Kocēnos, Kokmuižas promenādē uzstādītas dekorācijas, kuras tapušas sadarbībā ar Valmieras mākslas skolu un bijušajiem Kocēnu pamatskolas absolventiem - Betiju Teklu Spāri un Alisi Rutkovsku. Tāpat Pirmajās Lieldienās Kokmuižas promenādē būs iespēja klausīties dažādus Lieldienu ticējumus.
Savukārt Dikļos, Vika pasaku parka vienīgais dzīvais iemītnieks Leopops gatavojas Lieldienām un sagatavojis jautrus uzdevumus un pārsteigumus visai ģimenei Vika pasaku parkā.
Lai varētu izpildīt Leopopa uzdevumus un saņemt saldus pārsteigumus, aicinām pieteikties  zvanot pa tālruni 26486115 (Dikļu kultūras centra vadītāja Inna Krēsliņa). Ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus Leopopu Vika pasaku parkā būs iespējams satikt 4. aprīlī no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00 Vika pasaku parka namiņā.
Tāpat Dikļos Lieldienās priecēs krāsainie zaķi, kā arī uz Dikļu kultūras centra fasādes būs iespējams iepazīties ar Lieldienu ticējumiem un krāsainām olām, kuras zīmējuši Dikļu PII “Cielaviņa” audzēkņi.
Zilākalnā - parkā ir izvietots Lieldienu noformējums ar krāsainām olām un zaķiem, kur Pirmajās Lieldienās - 4. aprīlī no 14.00 - 18.00 skanēs Lieldienām veltīts ieraksts - tautas dziesmas, ticējumi un dažādas latviešu komponistu dziesmas.
Aicināms priecāties par Lieldienu dekorācijām dodoties pastaigā un spēlējot Kocēnu novada izzinošo pastaigu spēli "Novadpētnieks CILPO''. Spēle "Novadpētnieks CILPO" pieejama vietnē www.cilpo.lv.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Kristers Blūms
Kocēnu novada domes
Attīstības nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciālists
Mob.tel.: 27333921
Kopēt saiti Skatīt vairāk