Aicina lauku tūrisma uzņemējus pieteikties vides kvalitātes zīmei "Zaļais sertifikāts"

14.04.2021
No jūnija tiks uzsākta apsekošana “Zaļā sertifikāta” saņemšanai vai atjaunošanai pieteiktās saimniecības, un kopā ar vides un tūrisma speciālistu komisiju izvērtēti pieteikumi. Tiem, kam sertifikāts ir jāpagarina, saņēma e-pastu ar saiti uz kritēriju anketu, kuru lūgums aizpildīt līdz aprīļa beigām. Savukārt, jaunos interesentus lūgums pietiekties [email protected], lai var plānot apsekojumus. Visu par “Zaļā sertifikāta” saņemšanas nosacījumiem un mārketinga iespējām lasiet šeit.
"Zaļais sertifikāts" tiks izstrādāts arī ēdināšanas uzņēmumiem
Šogad "Zaļajam sertifikātam" varēs pieteikties arī ēdināšanas uzņēmumi – kafejnīcas, krodziņi, restorāni. Līdz jūnijam tiem būs izstrādāti atsevišķi kritēriji ar skaidrojumiem un risinājumiem. Sertificētie uzņēmumi saņems atpazīstamības zīmi – logo izvietošanai uz ieejas durvīm vai citā redzamā vietā, apliecinot apmeklētājiem, ka uzņēmums ir videi draudzīgs.
 
"Zaļā sertifikāta" informācijas zīmes tūrisma mītnēs
Papildinās un izgatavos uzlīmes-piktogrammas un 8 veidu uzskates lapas izvietošanai “Zaļā sertifikāta” mītnēs, ar kā palīdzību viesiem tiek parādīts, kādā veidā saimniecība praktizē videi draudzīgu un atbildīgu saimniekošanu. Šīs uzlīmes un uzskates lapas ir: aizejot izslēgt gaismu, ūdens taupīšanas info lapas, atkritumu šķirošanas. Šogad klāstu papildinās jaunas zīmes: "Dzeramais ūdens" un "Videi draudzīgs uzņēmējs". Materiāli digitālā formātā: www.celotajs.lv/lv/news/item/view/1048.
 
Tiks sagatavotas arī digitālas informācijas pakas saimniecību komunikācijai e-vidē, piem., baneris "Zaļajām brīvdienām", FB rāmis, dažādu garuma tekstu un saukļu izvietošana Zaļā sertifikāta komunikācijai.
 
Zaļā sertifikāta apmācība
Tiks sagatavoti 4 tiešsaistes apmācības kursi par videi draudzīgu saimniekošanu lauku tūrisma mītnēs, sertifikāta kritērijiem, skaidrojumiem un risinājumiem, mārketingu. Apmācības kurss ar uzskates līdzekļiem tiks ierakstīts un būs pieejams visiem interesentiem video versijā "Lauku ceļotāja" YouTube kanālā.
 
Zaļo brīvdienu mārketinga video
Aprīlī un maijā plānots filmēt sižetu par "Zaļajām brīvdienām" – atpūtu videi draudzīgās saimniecībās, kas saņēmušas "Zaļo sertifikātu". Sižets tiks veidots kā ceļojuma piezīmes. Tā galvenā varone – vides žurnāliste Dace Salnāja ar ģimeni, kurā ir trīs bērni. Ģimenei patīk zaļais dzīvesveids, tādēļ brīvdienām tiek izvēlētas atbilstošas saimniecības. Tās atrast palīdz "Zaļais sertifikāts". Katrā no apmeklētajām saimniecībām atraktīvā veidā no viesa viedokļa tiek parādīts, kas ir tās videi draudzīgās lietas un jomas, kuras Zaļā sertifikāta saimniecības atšķir no citām tūrisma saimniecībām un motivē šādu saimniecību izvēlēties savām brīvdienām.
 
“Zaļā sertifikāta” darbība un saimniecību vērtēšana notiek ar Latvijas Vides Aizsardzības Fonda atbalstu.
 
Informāciju sagatavoja:
"Lauku ceļotājs"