Meistarklasēs aicina iepazīt Valmieras novadnieku saimnieciskumu

Valmieras novads ir atpazīstams ar senām saimniekošanas tradīcijām. Valstspilsēta Valmiera ir Vidzemes biznesa centrs, jo šeit atrodas vairums Vidzemes lielāko ražošanas uzņēmumu.

Lai iepazītu Valmieras novada iedzīvotāju saimniekošanas un darba tikumu, ir izveidota interaktīva karte, kurā ir iekļauti jau vairāk nekā 40 Valmieras novada uzņēmēji, kuri piedāvā uzņemt viesus un rīkot meistarklases savās saimniecībās un uzņēmumos.

Mājražotāji parādīs savu saimniecību, atklās saimniekošanas noslēpumus un pacienās ar īstiem lauku labumiem – medu, pienu, kaņepju sviestu, sēnēm, āboliem un smiltsērkšķiem. Savukārt, amatnieki iepazīstinās ar savu arodu un ļaus arī izmēģināt pašiem. Uzzināsiet kā top saldējums, kā gatavo mājas vīnus un stellēs auž audumus.

Valmieras novada administratīvajā centrā – valstspilsētā Valmierā, jau kopš 20. gadsimta vidus koncentrējas lielākie ražošanas un tirdzniecības uzņēmumi Vidzemes reģionā un arī valstī, kas ir atpazīstami arī ārpus valsts robežām. Valmieras uzņēmumi ir vienu no lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem reģionā, nodarbinot ne tikai pilsētas, bet arī novada iedzīvotājus.

Saražotās produkcijas un eksporta apjomā uz vienu iedzīvotāju Valmieras pilsēta ir otrā vadošā valstī, divas reizes pārsniedzot vidējo rādītāju Latvijā.

 Valmieras novads ir apņēmies turpināt izaugsmi, veicinot uzņēmējdarbības attīstību un veidojot dinamisku vidi. Spēcīgi uzņēmumi, labvēlīga uzņēmējdarbības vide, ārējo tiešo investīciju piesaiste, konsekventa atbalsta sistēma un cieša sadarbība starp uzņēmējiem, izglītības iestādēm un pašvaldību ļaus veidot Valmieras novadu par zināšanu, talantu un biznesa centru, kur ekspertiem, investoriem un uzņēmējiem justies gaidītiem.

Aicinām doties ceļā iepazīt Valmieras novadu, lai atpūstos un uzzinātu gan par dzīvi laukos un mazpilsētās, gan Valmierā – būt daļai no Valmieras novada lepošanās stāsta, kurā ik katra vieta un saimniekošanas tradīcijas izceļas ar ko īpašu, sajust, kur slēpjas Latvijas lauku burvība un īstens saimniekošanas gars.

Pašvaldība aicina Valmieras novada meistarklašu piedāvājuma veidošanā iesaistīties arī jaunus dalībniekus, sazinoties ar uzņēmējdarbības speciālisti Valmieras novadā Gunu Ķiberi pa tālruni 2946488 vai e-pastu [email protected].

Interaktīvā karte ir pieejama šeit vai mājaslapā www.valmierasnovads.lv – Attīstība – Uzņēmējdarbība – Viesu un meistarklašu vietas Valmieras novadā.

Informāciju sagatavoja: Marija Melngārša, Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 26351628

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux