Cikla “Ziemeļu stiga” 2. posms no Arakstes uz Ipiķiem

Kad pirmais 2024. gada velo un kājāmgājēju cikla “Ziemeļu stiga” posms aiz muguras, ķermenis pulsē un pārgājienu zābaki nemitīgi atgādina, ka jāiet atkal un jāpiedzīvo krāšņa diena Valmieras novadā, Igaunijas pierobežā, meklējot takas no Arakstes uz “Baltajām naktīm” Ipiķu pusē.

Otrais posms 26. maijā vedīs no Arakstes uz Ipiķiem un būs veicams ar kājām 18 km garumā. Tas būs vidējas grūtības pakāpes pārgājiens un vedīs gan pa taciņām un lielākiem ceļiem, gan arī dažubrīd taku vajadzēs meklēt, jo būs jāpievar meža posmi. Noslēgsim pārgājienu, ejot pa Rūjiena–Meizakila dzelzceļa līniju un dzirdot dažādus dzelzceļa stāstus. Lai pārgājiens būtu pozitīvu piedzīvojumu piepildīts, aicinām pirms tam izvērtēt savu fizisko sagatavotību! Pārgājienā neiztikt bez pieturvietām un stāstiem – par tiem parūpēsies pārgājiena vadītājs, pastaigu dabā un laivu braucienu entuziasts Toms Treimanis. Šoreiz pārgājiena laikā šķērsosim arī Igaunijas robežu, tāpēc aicinām ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu. Piedzīvosim Igaunijas pierobežas šarmu ar nelielajām koka mājiņām un igauņu mieru mazpilsētā. Par vasarīgām garšām pārgājiena laikā parūpēsies zemnieku saimniecība “Mežvijas”, dalībniekus cienājot ar gardām sukādēm.

Dalībnieki aicināti ar saviem transportlīdzekļiem ierasties noslēguma punktā “Baltās naktis” uz Latvijas –Igaunijas robežas, lai ar organizētu autobusu kopīgi dotos uz maršruta sākuma punktu Arakstē. Katrs dalībnieks, kurš būs reģistrējies, saņems pārgājiena tehnisko aprakstu, lai būtu informēts un varētu tam sagatavoties.

Pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību aicinām pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu [email protected] vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1). Pārgājiena dalības maksa ir 10 EUR. Informējam, ka pasākumu laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotoattēli un video var tikt izmantoti, lai atspoguļotu pārgājiena un velo ciklu norisi un popularizētu Valmieras novadu.

Ņem vērā, ka trešais posms 29. jūnijā no Ipiķiem uz Ramatu būs veicams ar velosipēdu 32 km garumā. Noslēdzošais posms 24. augustā no Ramatas gar Salacu uz Mazsalacu būs veicams 15 km garumā ar kājām. Visi maršruti ir lineāri. Plānots, ka katra posma sākumā dalībnieki ar saviem transportlīdzekļiem dodas uz attiecīgā posma noslēguma punktu, tad kopā ar organizētu autobusu dodas uz maršruta sākuma punktu. Tādejādi, izejot vai izbraucot visu posmu, katra dalībnieka transportlīdzeklis sagaidīs to posma noslēguma punktā un mājās nokļūšana nesagādās liekus uztraukumus. Par katru posmu plašāka informācija tīmekļvietnē visit.valmiera.lv.

Informāciju sagatavoja: Toms Treimanis, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītājs. Mob. tālr.: 28644530, visit.valmiera.lv

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux