Dzejas izstāde “A. Aizpurietes dzeja – sievietes spēka sīvums un arhetipiskias dziļums.”


No 12. septemra līdz 30. septembrim, Valmieras pagasta bibliotēkā, Viestura laukumā – 1, aplūkojama Amandas Aizpurietes literāri tematiskā dzejas izstāde “A. Aizpurietes dzeja – sievietes spēka sīvums un arhetipiskias dziļums.” Amanda Aizpuriete ir viena no spēcīgākajām Latvijas dzejniecēm. 

A. Aizpurietes darbi tulkoti vismaz 14 valodās. Dzejnieces dzejā atklājas sievietes pasaule skarbajā sociālajā vidē un caur arhetipiskajiem tēliem un simboliem tiek lasītājam atvērta pārsteidzoši dziļa un dzīves kaismes pilna sievietes sirds, kura plosās, skumst un runā bez lētiem izpušķojumiem. 2022. gadā.

A. Aizpuriete ir saņēmusi Vilenicas Starptautiskā literatūras festivāla (Vilenica International Literary Festivāl) Slovēnijā galveno balvu, kas ir viens no lielākajiem latviešu literatūras starptautiskajiem panākumiem.

Ir jāmin, ka Starptautiskā Vilenicas literārā festivāla (Slovēnija) balva kopš 1986. gada ik gadu tiek pasniegta Centrāleiropas autoriem par izciliem sasniegumiem literatūras vai eseju jomā.


WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux