Jānis Lūsēns un Zigfrīds Muktupāvels

Piektdien, 12. maijā, plkst. 19.00 restorāna “Akustika” kultūrtelpā norisināsies Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts.

Šajā koncertā būs dzirdamas dziesmas, kuras komponists rakstījis īpašajai Zigfrīda Muktupāvela balsij un, pateicoties mākslinieku izcilajiem kopdarbiem, iegūlušas tautas atmiņā…

Abu mūziķu sadarbība aizsākās tālajā 1985.gadā, kad Liepājas teātra uzvedumam “Māte un neitronbumba”, kurai Jānis Lūsēns rakstīja mūziku, vajadzēja galveno varoni – muzikālu un savdabīgu personību. Pēc uzveduma iestudēšanas, radošā sadarbība turpinājās. Zigfrīds Muktupāvels ieņēma stabilu vietu Jāņa Lūsēna Liepājas ansamblī “Neptūns” un vēlāk grupā “Zodiaks”, ar kuru muzicējot tika sasniegti ievērojami panākumi: festivālā “Liepājas Dzintars” iegūtas gan Prand Prix, gan augstās pirmās vietas, gan īpašo viesu statuss.

Zigfrīda Muktupāvela dziedātāja karjerai nozīmīga bija dalība festivālā “Jūrmala 88”, kurā tika iegūta 2.vieta, izpildot Jāņa Lūsēna dziesmu ar Imanta Ziedoņa vārdiem “Tautas laiks”. 

Abu mūziķu radošais ceļš turpinājās rokoperā “Kaupēn, mans mīļais”, mistērijā “Sapnis un mīlestība”, koncertuzvedumā “Violets” ar Austras Skujiņas dzeju, patriotiskā muzikāli dramatiskā oratorijā “Kā ābeļdārzs ir brīvība”, kā arī “Leļļu operā”, kurā Zigfrīds atainoja meistaru Karlo un mūziklā “Zvaigznes bērns”, kurā izpildīja Karaļa lomu. 

Tieši Zigfrīda Muktupāvela balsij komponists Jānis Lūsēns uzrakstījs vairākus dziesmu ciklus “Zelta sirds” (2009), ar Kārļa Skalbes dzeju, “Kad mīlestība dzimst”(2015) Ziemassvētku laikam, kurā kopā ar Zigfrīdu pēc ilgu gadu pārtraukuma uz skatuves kāpa arī dziedātāja Ance Krauze, kā arī, “Satikt Čaku” (2022). 

Šie cikli izpelnījās nedalītu skatītāju mīlestību, vēlreiz apliecinot, ka Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela satikšanās dzīvē un mūzikā nav nejaušība.

Biļetes restorānā “Akustika” vai “Biļešu paradīzes” kasēs.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux