Jautrītei Putniņai veltītais Starptautiskais jauno pianistu konkurss

31.janvārī ikviens interesents aicināts Valmieras Kultūras centrā baudīt klaviermūziku – no plkst. 11.00 līdz 19.00 norisināsies pianistei Jautrītei Putniņai veltītais Starptautiskais jauno pianistu konkurss.

Dalībnieki uzstāsies četrās vecumgrupās (8–9 gadi, 10–11 gadi, 12–13 gadi, 14–16 gadi). Katrs dalībnieks atskaņos trīs skaņdarbus: klasicisma laikmeta izvērstas formas skaņdarbu (vecākās vecumgrupas audzēkņi – klasicisma vai romantisma laikmeta sonātes pirmo daļu), dalībnieka pārstāvētās valsts komponista skaņdarbu un brīvas izvēles skaņdarbu (vecākās vecumgrupas audzēkņi – brīvas izvēles virtuozu skaņdarbu vai virtuozu koncertetīdi).

“Janvārī Valmierā piedzīvojam mūzikas variācijas ziemas nokrāsās. Visu mēnesi skan Ziemas mūzikas festivāls, piedaloties Valmieras novada mūzikas skolu audzēkņiem, skolu draugiem un profesionāliem mūziķiem. Mēnesi noslēgsim ar izcilajai pianistei Jautrītei Putniņai veltīto Starptautisko jauno pianistu konkursu. Tas ir nopietns izaicinājums, bet vienlaikus arī jaunajiem pianistiem vajadzīga pieredze, mācoties muzicēšanu skatītāju priekšā. Savukārt skatītājiem – lieliska iespēja ļauties klaviermūzikas skanējumam. Tādējādi konkurss ir arī brīnišķīgs pianistes atcerēšanās un godināšanas veids, jo viņa prata strādāt ar bērniem un nodot mīlestību pret mūziku, rosinot izkopt talantu un nenogurstoši strādāt, vienlaikus nepazaudējot savu īpašo dzirksti. Tāpat Jautrītei Putniņai bija svarīgi, ka ikvienam ir iespēja koncertos dzirdēt klasisko mūziku un atklāt tajā ko sev īpašu,” aicina Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

Žūrijā būs Juris Kalnciems, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, Klavieru katedras vadītājs, Toms Ostrovskis, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, Izpildītājmākslas nodaļas vadītājs, un Mihkels Polls, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas klavieru vecākais lektors un Mūzikas interpretācijas nodaļas galvenais koordinators.

Šogad konkursā piedalīsies 37 dalībnieki (vecumā no astoņiem līdz 16 gadiem) no Valmieras Mūzikas skolas, Ādažu novada Mākslu skolas, Jaunpiebalgas Mūzikas un mākslas skolas, Rūjienas Mūzikas skolas, Emīla Dārziņa mūzikas skolas, Rīgas Doma kora skolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas, Babītes Mūzikas skolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas, Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas, Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas, Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas, Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas, Ukmerģes Mūzikas skolas (Lietuva) un Rae Hobby School (Igaunija).

Valmierā Starptautiskajam jauno pianistu konkursam ir senas saknes. Godinot izcilo pianisti, valmierieti Jautrīti Putniņu, šis būs jau piektais gads, kad konkurss veltīts viņas piemiņai.

Konkursa mērķis ir attīstīt jauno pianistu profesionālās prasmes un uzstāšanās kultūru klavierspēlē, sekmēt jauno pianistu interesi par mūziku, papildināt pedagoģisko un koncertrepertuāru, kā arī sekmēt pieredzes apmaiņu starp Latvijas un ārvalstu mūzikas skolām.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux