Kamermūzikas koncerts “Dzīvības balsis. Transformācija” Oleru muižā

25.novembrī plkst. 17.00 Oleru muižā norisināsies kamermūzikas koncerts “Dzīvības balsis. Transformācija”. Uzstāsies Liene Denisjuka-Straupe (flauta), Elīna Endzele (marimba, sitaminstrumenti), Kristīne Paula (klavieres).

Jaunzēlandieša Gareta Fāra (1968) radošajā redzeslokā ir savas dzimtenes iezemiešu tradicionālās kultūra un tās modificēšana mūzikas skaņurakstā. Ne mazāk kolorīts ir programmā iekļautais Neitana Dotrija (1975) opuss “Neparastā sarakste” flautai un marimbai – šis darbs ar savu tēlaini ilustratīvo pienesumu paver jebkuram klausītājam skatu uz iluzoro pasauli. Amerikāņu autora Džeisona De Kristofaro (1972) Trio, kur jūtamas džeza intonācijas, improvizatoriski elementi un mainīgi ritmi – tas viss notur klausītājus neatslābstošā interesē par mūzikas plūdumu un nemitīgiem pagriezienu punktiem. Jozefa Švantnera (1943) labskanīgais un maz pazīstamais opuss flautai un klavierēm “Melnā anemone” un arvien dzīvīgākas koncerta gaisotnes paspilgtināšanai ir izvēlēts Sindijas Mak Tī (1953) skaņdarbs “Stepping out”, ko varētu iztulkot, kā “izkāpšanu” – radīsies dabisks pretjautājums “no kurienes?” un atbilde lai paliek katra iztēlē.

Koncerta programmu līdzsvaro latviešu autoru mentalitāte. Spectrum Percussion mūziķu sastāvam radīts trīsdaļīgais opuss flautai, marimbai un klavierēm “Nakts dziesmas”, kura autores Selgas Mences (1953) uz dzīves norisēm raugās ar filosofiku attieksmi un kur būtiska loma ir latviskajam kodam.

Visa programma ir gaiša un pozitīvām emocijām piesātināta, kas īstiem kamermūzikas gardēžiem sniegs īpašu baudījumu un jaunatklājumus.

Ieeja par ziedojumiem. Tā kā vietu skaits ierobežots, lūdzam obligāti pieteikt savu apmeklējumu līdz 23.novembrim, e-pasts [email protected] . Pieteikumā norādīt – apmeklētāju skaitu.

Pasākumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valmieras novada pašvaldība un un biedrība “Oleru muiža”.

Informāciju sagatavoja:

Oleru muižas komanda

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux