Mārtiņdiena kopā ar folkloras kopu „Dandari”

Svinot latviešu gadskārtu svētkus, 10. novembrī plkst. 20.00 Valmiermuižas alus viesistabā aicina uz koncertu un danču vakaru kopā ar Latvijas Universitātes deju folkloras kopu „Dandari”. Rudenīgas dziesmas, atzīmējot Mārtiņus, mīsies ar ritmiskiem un jestriem dančiem, lai šajā aukstajā laikā sasildītos un kārtīgi izkustētos.

Mārtiņos beidzas saimnieciskais gads, cilvēki un zeme gatavojas ziemai. Arī tautasdziesmās tiek teikts, ka Mārtiņš atjājot un zeme skan – jo sasalusi. Ja darbi padarīti var doties pie kaimiņiem svinēt, bet tā, lai kaimiņi nepazīst. Mārtiņa vakarā jaunekļi pārģērbās un staigāja apkārt dāvanas prasīdami. Tie, kas bija slinki (nedejoja) tiem tika arī rīkstes. Agrāk, rūpējoties par zirgu labklājību, tika upurēts gailis, bet „Dandari” tā vietā iemācīs deju, kuras pamatā ir visiem zināma tautas dziesma – „Kur tu teci gailīti”. Ar Mārtiņiem sākās masku, čigānu, budēļu gājieni un vajadzēja stiprus apavus, kas noderēs arī šajā vakarā, dejā „Pinu vīzes, viju auklas”.

LU Deju folkloras kopa „Dandari” aktīvi darbojas jau vairāk nekā 40 gadus un ir izdevusi 3 mūzikas albumus – rotaļu disku un divus kadriļu (daudzpāru deju) diskus un pašu jaunāko albumu „Divatā”, kurš veltīts pāru dejām, kuras „Dandari” spēlē un dejo dažādos pasākumos un starptautiskos festivālos.

Biļete: 10 EUR (Bezrindas.lv). Bērniem līdz 6 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Valmiermuižas alus virtuvē krodzinieki būs sarūpējuši gardus ēdienus, brūvējumus un īpašo gadskārtu alu „Mārtiņi”, kas veldzēs aizrautīgos dancotājus.

Gadskārtu izzināšana un lustīgi danču vakari Valmiermuižā plānoti arī ziemas saulgriežu laikā 16. decembrī un Meteņu laikā 09. februārī.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798.

Mārtiņdienas danči Valmiermuižā
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux