Slēpošanas sacensības “Mazsalacas aplis 2023”

11. martā Mazsalacas vidusskolas stadionā, Mazsalacā notiks ikgadējās slēpošanas sacensības “Mazsalacas aplis 2023”. Starts bērnu slēpojumam plkst.11.30, bet uz kopīgu startu plkst. 12.00 aicināti visi slēpošanas entuziasti.

Tautas slēpojums “Mazsalacas aplis” ir sporta notikums ar senu vēsturi, kas šobrīd kļuvis jau par ikgadēju tradīciju. Sacensību pirmsākumi meklējami 1994. gadā, kad Skaņākalna dabas parkā pirmo reizi pulcējās ap 100 dalībnieku.

Sacensību dibinātājs ir Ivars Slotiņš, kurš, entuziasma vadīts, nolēma uzsākt šo slēpojuma tradīciju – sākumā vietējo sportistu izklaidēšanai, vēlāk kļūstot jau par iecienītu notikumu Vidzemē un iemantojot atpazīstamību visā Latvijā.

Sacensības ir piemērotas ne tikai profesionāliem slēpotājiem un sportistiem, bet arī sporta entuziastiem un dabas mīļotājiem, kuri tiecas pēc jauniem piedzīvojumiem. Slēpojums tradicionāli notiek Skaņākalna dabas parkā un Salacas ielejas takās, kur slēpojuma laikā ir iespēja apskatīt brīnišķīgās Skaņākalna klintis. Starta un finiša vieta nemainīgi ir Mazsalacas vidusskolas stadions.

Arī šogad dalībnieki sacentīsies vairākās vecuma grupās, 60 minūtes slēpojot brīvajā stilā ar kopīgu startu. Par uzvarētāju kļūst tas dalībnieks, kurš stundas laikā noslēpojis visvairāk apļu. Savukārt, ja apļu skaits ir vienāds, uzvar tas, kurš pirmais šķērsojis finiša līniju. Katra apļa aptuvenais garums ir 4 km.

Pēc sacensībām dalībniekiem būs iespēja mieloties ar zupu, pie kuras varēs pārrunāt piedzīvoto un atgūt spēkus. No plkst. 11.30 līdz 14.30 Mazsalacas vidusskolas stadionā viesosies arī mobilā darbnīca “Bērnam droša māja”, kur varēs uzzināt biežāko riska faktoru novēršanu mājās.

Vairāk uzzini: Mazsalacas aplis 2023 nolikums

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar biedrības “Mazsalacas aplis” pārstāvi Ivaru Slotiņu, zvanot pa tālr. 2914611.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux