Ukrainas bruņoto spēku pārstāvja lekcija par dezinformāciju un kognitīvo drošību

Lai atklātu, analizētu un ierobežotu Krievijas Federācijas (KF) dezinformācijas darbības, kā arī uzzinātu vairāk par kognitīvo drošību, ikviens tiek aicināts uz pasākumu 16. jūlijā Valmierā, kuru vadīs Ukrainas bruņoto spēku pārstāvis. Saistībā ar KF dezinformācijas aktivitātēm, kognitīvā drošība ir būtiska Ukrainā un arī pie mums Latvijā. Semināra laikā notiks arī UKRAINE-VIDZEME.LV mājas lapas atklāšana.

Seminārs notiks nākammēnes, 16. jūlijā, otrdienā Valmierā, viesnīcā “Hotel Wolmar” (Tērbatas 16a). Pieteikšanās: līdz 8. jūlijam, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni: 20009979 (Undīne). Ierašanās: no plkst.9.30, pasākuma atklāšana: plkst.10.00, norise līdz plkst.14.00.

KF informatīvās karadarbības principi ietver dažādas stratēģijas, metodes un darbības, kas tiek izmantotas, lai nodarītu kaitējumu, pārveidotu sabiedrības viedokļus, ietekmētu politiskus lēmumus, tādējādi radot neskaidrības un destabilizāciju.

Seminārā Ukraiņas bruņoto spēku pārstāvis pastāstīs par KF informatīvās karadarbības principiem un tās efektiem:

  • propagandas (sistemātiska informācijas izplatīšana ar mērķi ietekmēt cilvēku viedokļus un uzskatus) veidiem un tās izplatīšanas platformām;
  • individuālo kritisko domāšanu attiecībā uz informācijas apstrādi, kā tiek izmantota cilvēku nezināšana un ievainojamība;
  • propagandā izmatotajām tēmām un paziņojumiem;
  • individuālo aizsardzību pret KF propagandu.

Tā kā KF dezinformācijas darbībām un kognitīvajai drošībai ir būtiska saistība ar Ukrainu, īpaši ņemot vērā Krievijas stratēģiju informatīvajā karadarbībā, pasākumā notiks arī https://ukraine-vidzeme.lv/ mājas lapas atklāšana. Tā ir palīdzības platforma Ukrainas civiliedzīvotājiem Vidzemē, kur atrodama gan pamatinformācija, ko iesākt un kāds atbalsts tiek sniegts, tikko ierodoties Latvijā, gan arī aktuālākā informācija kā kultūras  pasākumi, izglītojošas nodarbības, psiholoģiskā atbalsta iespējas, darba vakances un informācija par latviešu valodas apguvi – viss, lai ukraiņu tautības cilvēkiem būtu vieglāk ieintegrēties latviešu sabiedrībā Vidzemē.

Jāuzsver, ka portālā norit arī vajadzību aptaujāšana, apkopojot reālos situācijas datus un nodotu šo informāciju pašvaldībām situācijas uzlabošanā. Iespējams sekot līdzi arī ziedotāju aktivitātēm, lai Ukrainas aizstāvjiem nogādātu automašīnu, dronus un citas preces, kā arī sekotu līdzi pārējiem Vidzemē noritējušajiem konvojiem. Vēl platformā ir iespējams veikt komentārus, lai veicinātu savstarpējo kontaktu ar citiem Vidzemē dzīvojošiem ukraiņiem. Platforma izveidota Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītā projekta “Palīdzības platforma Ukrainas civiliedzīvotājiem Vidzemē” ietvaros, un tās aktualitātēm var sekot līdzi arī FB https://www.facebook.com/ukrainevidzeme  un Instagram https://www.instagram.com/ukraine.vidzeme/ kanālos.

Pasākums tiek rīkots Kultūras Ministrijas atbalstītā projekta “Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības un starpkultūru sadarbības attīstības un mazākumtautību nevalstisko organizāciju līdzdalības veicināšanas jomā Vidzemes reģionā” 2023. – 2024. gada ietvaros. Par “Nevalstisko organizāciju pasākumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam” projekta saturu atbild nodibinājums “Valmieras novada fonds”.

Plašāka informācija: Undīne Blumberga – Šakuna, Valmieras novada fonds
Tālrunis: 20009979, e-pasts: [email protected]
http://www.vnf.lv / Facebook.com/ValmierasFonds/

Ziņu sagatavoja: Gundega Siliņa
Tālrunis: 27820430, e-pasts: [email protected]

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux