VILIM PLŪDONIM 150! Raimonda Celma un Matīsa Žilinska koncertprogramma “Tālie krasti”

Par godu dižā dzejnieka Viļa Plūdoņa 150-gadei Latvijas kultūrvietās skanēs jauna koncertprogramma “Tālie krasti”

2024. gads paies viena no izcilākajiem Latvijas dzejniekiem Viļa Plūdoņa zīmē, jo viņam 9. martā ir 150.-ā jubileja. Iedvesmojoties no Viļa Plūdoņa romantiski tēlainās dzejas apvienojies radošs duets – harizmātiskais Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms un jauns, daudzsološs pianists, mūziķis jau 4. paaudzē Matīss Žilinskis un tapusi jauna koncertprogramma “Tālie krasti”. Martā un aprīlī tā skanēs kultūras vietās Rīgā, Kuldīgā, Valmierā, Jūrmalā un citviet Latvijā.

Uz skatuves satiksies divi šarmanti un harizmātiski mākslinieki, kuri jutekliskā gaisotnē izdzīvos stāstus par mīlestību, dabu, draudzību, bohēmisko pirmskara Latvijas radošo personību dzīves kāri un baudu. Balss, dzeja, dziesma, klavierspēle, tēlaina improvizācija ļaus uz brīdi nonākt kāda 1934. gada Vecrīgas dūmakām apvītā kafejnīcā pēc pusnakts…

“Tālie Krasti” ir veduši mani cauri piedzīvojumiem, romantiskām ainām, caur sauli un zvaigznēm jau komponēšanas procesā. Rūpīgi atlasītā dzeja no krājuma “Tālie Krasti” uzrunāja mani ļoti tieši kā pilsētnieku, kā romantiķi, bet visstiešāk – kā mākslinieku, un es ceru, ka tā uzrunās arī Jūs!,” norāda pianists un komponists Matīss Žilinskis.

“Vilis Plūdonis man līdz šim bija nezināms. Man bija tikai aptuvens priekšstats par viņa daiļradi, šī ir mūsu pirmā ‘sadarbība’. Jaunā komponista Matīsa Žilinska aicinājums izpildīt viņa kompozīcijas ir ļoti pagodinošs un iedvesmojošs. Dziesmās ar vienkāršiem izteiksmes līdzekļiem mēģinam atklāt dzejnieka poētikas noslēpumus. Un šķiet, ka pats autors kā gudrs pedagogs nāk palīgā ar pārlaicīgiem padomiem mums – ‘topošajiem dzejniekiem’. Liekas, ka laika posms starp mums un Plūdoni nemaz nav tik liels un  “Tālie krasti” viens otru sadzird un redz,” atklāj aktieris Raimonds Celms.

Jāatzīmē, ka koncerts Kalnciema kvartālā būs vēl īpašāks – tikai 60 sēdvietas, intīma atmosfēra un romantiska gaisotne ar iespēju baudīt glāzi vīna Kalnciema kvartāla “Vīna mājā”. Vienlaikus koncerts būs arī jaunās programmas “Tālie krasti” vinila plates prezentācija.

Koncertprogrammas ilgums 1h 10 min. Biļetes iegādājamas Biļešu paradīzē šeit: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/29085

Matīss Žilinskis ir mūziķis jau ceturtajā paaudzē – talantīgs pianists, komponists, aranžētājs, šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā un viņa talantu atzinīgi novērtējis pat maestro Raimonds Pauls. Šī ir viņa debija tik liela mēroga koncertprogrammas īstenošanā gan kā pianistam, gan kā komponistam. Matīsa radīto mūziku un Viļa Plūdoņa dzeju uz skatuves izdzīvos Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms. Raimonds ir piedalījies tādās filmās kā: “Dvēseļu putenis”, “Ar putām uz lūpām”, “Jumprava. Lielais notikums”, u.c. mūziklos: “Kaupēn, mans mīļais” u.c., un šobrīd aktīvi darbojas Nacionālajā teātrī kā štata aktieris.

Ieskatam koncertprogrammas pašreklāmas video: TALIE KRASTI – Koncertprogrammas ieskata video – YouTube.

Informāciju sagatavoja: Maija Trikule, komunikācijas projektu vadītāja, SIA IDL Events, t. 22076439; [email protected]

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux