Noderīgi / Suvenīri

VALMIERMUIŽA

19.00 EUR

Monogrāfijā, balstoties arhīvu dokumentos, vēsturiskās publikācijās un pētījumos, apskatīta Valmiermuižas vēsture un izcilākās personības. Tā ir stāsts par vienu no lielākajām Vidzemes muižām, kas līdz pirmajam pasaules karam pastāvēja līdzās nelielajai apriņķa pilsētai Valmierai. Tiks izsekots plašā Valmiermuižas kompleksa attīstībai, kas ietvēra vairāk nekā četrdesmit ēku un varenas teritorijas, līdz mūsdienām.

“Grāmata par Valmiermuižu – reiz turīgu īpašumu līdzās nelielai pilsētai – ir noslēgums pētījumam, kas iesākts pirms nedaudz vairāk nekā četrdesmit gadiem. Tajā līdz ar tik pat kā pilnībā zudušo pili un tās torņa mauru stila gleznojumiem, zemnieku labdares Magdalēnas Elizabetes fon Hallartes darbību apskatīts fon Lēvenšternu izveidotais Valmiermuižas centra plašais apbūves ansamblis, Iršu parks jeb zvēru dārzs, iecienītā medību vieta Oliņu mežs, muižas īpašnieki, nomnieki un viesi. Monogrāfijā izmantoti materiāli no Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Krievijas muzejiem un krātuvēm, kā arī privātkolekcijām.” (grāmatas autors Dr.art. Jānis Kalnačs).

Grāmatu iespējams iegādāties arī Valmiermuižas alus tirgotavā un Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā.

Suvenīrus iespējams iegādāties arī klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1) un Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā (Parka iela 2).
Pieteikuma forma
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux