Valmiera – igauņiem draudzīgākā pilsēta

Skaistā Valmiera, kas atrodas Vidzemes sirdī, sevi dēvē par Igauņiem draudzīgāko Latvijas pilsētu un nemitīgi turpina papildināt savu viesmīlības piedāvājumu, lai mūsu ziemeļu kaimiņi šeit tiešām justos kā mājās.  Nereti sestdienās valmierieši var sajusties kā tuvajās ārzemēs – pilsētas lielākajos iepirkšanās centros var dzirdēt arī igauņu valodu. 

Vai zinājāt, ka pirmais vārds, ko igauņi iemācās latviski, esot “saldējums”, un, šķiet, Igaunijā nav neviena, kurš nezinātu, kas ir “Valmiermuižas alus”? Vai to, ka mūsu kaimiņi iecienījuši Valmierā apmeklēt dažādus kultūras pasākumus, un, iespējams, Valmieras novads ir vienīgā vieta Latvijā, kura mērs dzimis Igaunijā? Kaimiņzemes viesus, ierodoties Valmierā, sagaida viesmīlīgs sveiciens “Tere tulemast Valmierasse!” (Esiet sveicināti Valmierā!). Valmieras muzejā regulāri tiek rīkotas Igaunijas mākslinieku darbu izstādes, restorānos un kafejnīcās ēdienkartes lasāmas igauniski, pilsētas dzimšanas dienas svinībās uzstājas ne vien pašmāju mākslinieki, bet arī igauņu, un pat Valmieras teātrī publiku priecē igauņu izcelsmes aktieris Januss Johansons! Iepazīt vairāk nekā 50 pilsētas apskates objektus igauņu valodā ļauj bezmaksas audiogids, kā arī tūrisma informācija gan digitāli visit.valmiera.lv/ee, gan dažādos tūrisma materiālos.

Valmiera ir iecienīts galamērķis ceļotājiem no Igaunijas, kuri meklē autentisku pieredzi un aizraujošus piedzīvojumus. No tās gleznainajiem Gaujas Stāvo krastu skatiem līdz burzmai pilsētas sirdī – Valmiera piedāvā daudzveidīgas piedzīvojumu iespējas, ko iepazīt un baudīt. Elpu aizraujošus dabas skatus, Hanzas tirgotāju savienības laika mantojumu, ko iespējams aplūkot godalgotajā muzeja ekspozīcijā “de Woldemer”, bagātīgu kultūras piedāvājumu un azartisku sporta dzīvi. Valmiera lepojas ar pilsētā pieejamo dažādo gastronomiskā baudījuma piedāvājumu, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu gardēdi. 

Valmiera aicina igauņus un ceļotājus no visas pasaules izjust tās siltumu un viesmīlību! Pastaigājoties pa Gaujas krastu ainaviskajām takām un izpētot viduslaiku pilsdrupas vai baudot vietējās virtuves priekus, Valmiera sola neaizmirstamu ceļojumu, kas piepildīts ar siltumu, draudzību un atklājumiem.

Video sērija “Valmiera – igauņiem draudzīgākā pilsēta”

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux