VALMIERA – PA CEĻAM UZ TARTU 2024

Valmiera ir pa ceļam uz Tartu. Tāpēc, ja dodies uz Tartu – Eiropas kultūras galvaspilsētu 2024 (Tartu 2024) norisēm, aicinām izvēlēties un izbaudīt maršrutu “Ievelc elpu Valmierā – Tartu 2024 – atvelc elpu Valmierā”!

Valmiera ir pa ceļam, skatoties kartē

Braucot gandrīz no jebkuras vietas Latvijā uz Tartu, sanāks doties cauri Valmierai. Tad vēl līdz Tartu būs atlikuši nedaudz vairāk nekā 100 kilometri. Tas ir īstais brīdis, lai atpūstos, izlocītu kājas, ieturētu maltīti un iepazītu Valmieru. Arī dodoties no Tartu mājup, aicinām piestāt pēc pirmajiem simts kilometriem, lai Valmierā paildzinātu un nostiprinātu Tartu uzkrāto emociju virpuli.

Valmiera ir pa ceļam, jo tai ar Tartu ir daudz kopīgā

Valmiera un Tartu mīl kultūru. Valmierā ir iela un kafejnīca, kas nosaukta senajā Tartu vārdā – Tērbata. Valmierā tiek darīts viens no igauņu mīļākajiem dzērieniem – Valmiermuižas alus. Netālu no Valmieras – Rūjienā – ražots viens no igauņu mīļākajiem saldējumiem – Rūjienas saldējums. Valmiera un Tartu ir studentu pilsētas. Valmiera, iespējams, ir igauņiem draudzīgākā pilsēta Latvijā. Valmiera rosina būt kustībā – domāt, just, darīt, lai augtu. Tādējādi esam pa ceļam uz kultūras galvaspilsētu ne tikai, skatoties kartē, bet arī iemiesojot Tartu 2024 vadmotīvu “Izdzīvošanas mākslas” (Arts of Survival) – gūt zināšanas un prasmes, stiprināt vērtības, kas palīdz dzīvot labākā nākotnē ar fokusu uz ilgtspēju, kopradi, vietējo unikalitāti, zinātni un tehnoloģijām.

Valmierā 2024. gadā aicinām piedzīvot dažādas norises, kuru apmeklēšanas laiku piedāvājam apvienot ar došanos uz Tartu 2024 norisēm vai atgriežoties no tām.

Valmiera ir pa ceļam jau kopš senseniem laikiem

Valmiera kā stratēģiski nozīmīga Hanzas pilsēta, tāpat kā Tartu Igaunijā, jau izsenis bijusi tirgošanās, uzņēmējdarbības, rosīgas dzīves, ceļu un domu krustpunktā, kur mijušās naudas, valodas un idejas. Tāpēc Valmierā aicinām izzināt, cik spēcīga ir mūsu vēsturiskā saikne ar Igauniju un kā Hanzas pilsētas rosīgais gars pilsētā jūtams joprojām.

Valmiera ir pa ceļam, palīdzot plānot ceļu līdz Tartu

Ko darīt, piestājot Valmierā, dodoties ceļā uz vai no Tartu 2024, kāpēc Valmiera un Tartu ir līdzīgas un kādus piedāvājumus sagatavojuši uzņēmēji Valmierā, pavadot ceļotājus uz Tartu 2024 vai sagaidot viņus, uzzini tīmekļvietnē visit.valmiera.lv, sadaļā “Valmiera – pa ceļam uz Tartu”.

Tāpēc aicinām – ievelc elpu Valmierā, pirms tā aizraujas Tartu 2024, un atvelc elpu Valmierā pēc tam, kad tā aizrāvusies Tartu 2024!

Eiropas Kultūras galvaspilsētas Tartu “TARTU 2024” pasākumu programmu skati šeit.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux