12. augustā Burtniekos norisināsies Burtnieka ezera svētki

Sestdien, 12. augustā, aicinām uz teiksmainajiem Burtniekiem, kur norisināsies Burtnieka ezera svētki. Burtnieka senvēsture, ainaviskums un zivju resursi ir tās vērtības, kuras svētkos aicinām ikvienu atklāt un iepazīt. Šovasar svētkos būs iespēja vērot deju uzvedumu “Sasauc smieklus!?…”, Agra Daņiļeviča horeogrāfija, piedalīsies deju skola “Dzirnas” un Burtnieku apkaimes bērni un jaunieši. Bērnišķīgu prieku, smieklus un rotaļīgumu varēs pieredzēt ikvienā norisē. Kā ierasts, svētku viesiem būs pieejamas arī daudzveidīgas atpūtas iespējas pie ūdens, koncerti, svētku tirgus un degustācijas. Svētku noslēgumā – zaļumballe!

Svētku aktīvā daļa un radošās darbnīcas

11.00 ar Liepājas ceļojošā cirka “Beztemata” muzikālo skulptūru kvarteta sveicienu pie svētku vārtiem atklāsim Burtnieka ezera svētkus. Aktivitātes norisināsies Burtnieku centra pludmalē un laivu kanālā Burtniekos. Pludmalē bērniem un jauniešiem būs pieejamas piepūšamās atrakcijas “Brīvais kritiens”, seju apgleznošana, ūdens bumbas, Orbitron trīsdimensiju šūpoles u.c. aktivitātes. Savukārt pie Burtnieku laivu kanāla un ezerā varēs vizināties ar laivām un katamarāniem, norisināsies kruīza braucieni ar pontonlaivu “Made Marija”*, kā arī varēs doties izjādēs ar zirgiem*.

Burtnieku centra pludmalē no 14.00 līdz 17.00 ģimenes un citi interesenti aicināti uz prieka, smieklu un jautrības darbnīcām jebkuram vecumam kopā ar Liepājas ceļojošo cirku “Beztemata”, kā arī varēs piedalīties dažādās ar vides izglītību saistītās radošajās darbnīcās. Bērnus iepriecinās arī ziepju burbuļu piedzīvojumi kopā ar “Mārtiņa burbuļiem”.

Burtnieka ezera svētkos pirmo reizi prezentēs arī zīmolu “Burtnieka zandarts”. Varēs vērot Burtnieka zandarta gatavošanas meistarklasi kopā ar Promenāde – garda vieta pavāru Mārci Kalniņu, kurš pagatavos zandartu, papildinot to ar sezonas dārzeņiem. Savukārt Daiga Siliņa aicinās izgaršot auksti pagatavotu zandartu.

Deju uzvedums “Sasauc smieklus!?…”, Agra Daņiļeviča horeogrāfija

21.00 Burtnieku centra pludmalē varēs vērot deju uzvedumu “Sasauc smieklus!?…”, Agra Daņiļeviča horeogrāfija*. Piedalīsies deju skolas “Dzirnas” dejotāji kopā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem. Agris Daņiļevičs par gaidāmo uzvedumā stāsta, ka liksim uz svaru kausa pretsvaru viltum, dusmām un skaudībai, lai sasauktu kopā bērnišķīgi patiesu prieku, laimi, jokus, smieklus un mīlestību. Iegūto prieku horeogrāfs aicina nelaist vaļā ne muzikāli dejiskā notikuma laikā, ne arī pēc tā: “Smieklus un prieku turpināsim sēt visapkārt, lai šī labestība pārņem mūs pašus, mūsu ģimenes, draugus, visu pasauli un turpina dzīvot mūsu sirdīs.”

Deju uzveduma muzikālais noformējums: Goran Gora un draugi. Renāra Kaupera dziesmu albums bērniem “Sasauc smieklus izklīdušus” ar Ineses Zanderes vārdiem.

Biļetes var iegādāties bilesuparadize.lv. Biļetes cena 10 eiro, pasākuma dienā 12 eiro, bērniem līdz 6 g.v. ieeja bez maksas.

Mūzika un dejas

Burtnieka ezera svētkos 18.00 Burtnieku centra pludmalē uzstāsies Ainars Mielavs ar koncertu “Tu saviļņoji mani”. Svētku laikā priecēs arī bērnu un jauniešu priekšnesumi: duets “Maybe”, Burtnieku jauniešu centra mākslas vingrotājas un Rūdolfs Edvards Siliņš.

Noslēgumā Burtnieku estrādē aicinām uz svētku zaļumballi kopā ar grupu “Džentlmeņu špagats”! Sākums – 23.00.

Svētku tirgus

Burtnieka ezera svētku laikā pie Burtnieku muižas parka no 11.00 līdz 18.00 norisināsies mājražotāju un amatnieku tirdziņš.

Līdz 5. augustam dalībai svētku tirgū var pieteikties Valmieras novada, kā arī citu novadu uzņēmēji, mājražotāji, tautas daiļamata meistari, zemnieki, kā arī īpaši aicināti pievienoties zivju un zivju produkcijas tirgotāji. Pieteikties iespējams elektroniski, aizpildot pieteikumu šeit: ej.uz/tirgojosBurtnieks

*Maksas aktivitātes

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux