Aicinām atzīmēt Ūsiņdienu ar pārgājienu pa Kocēnu pusi!

Laiku starp pavasara un vasaras saulgriežiem latviešu tradīcijās dēvē par Ūsiņiem, un Ūsiņdiena kādreiz bijusi atskaites punkts, pēc kura droši drīkstēja laist lopus pieguļā. Par godu Ūsiņdienai un ar to saistītajām tradīcijām 21. aprīlī plkst. 10.00 norisināsies pārgājiens Valmieras novada Kocēnu pusē, kas vedīs pa tādiem ceļiem un takām, kur kokiem svaigi izdzīto lapu košums un smarža visjaukākā, kur lauku plašums vistālākais, kur zirgu pieguļas visskaistākās…

Pats Ūsiņš dēvēts par zirgu aizgādni:

Pa kalniņu Ūsiņš jāja ar bēro kumeliņu,

Tas atnesa kokiem lapas, zemei zaļu āboliņu.

Kopā ar aktīvās atpūtas entuziastu un gidu Kristeru Leitlandu pa Zaļo dzelzceļu dosimies no Valmieras uz Kocēnu pusi, izstaigājot vēl neiemītas takas gar Tilgaļu strautu un Anuļas upi, iepazīstot tādas kultūrvēsturiskas vietas kā Balto torni, Baltakmeņu muižu, Mujānu biedrības namu,  leģendām apvīto Cimpēnu pilskalnu un turpat blakus esošo Ogkalna elku kalnu. Pārgājiena noslēgums, izmetot loku caur Kokmuižas parku, vedīs uz “Zirgaudzētavu Kocēni”, kur dosimies izzinošā ekskursijā pa zirgaudzētavu un kur katram, gluži kā pašam Ūsiņam, būs iespēja izjāt kādu apli zirga mugurā. Pārgājiena neatņemama sastāvdaļa – Ūsiņdienas zupa. Maršruta plānojums ir lineārs un tā aptuvenais garums ir 17 km. Nokļūšanai atpakaļ uz Valmieru iespējams izmantot sabiedrisko transportu.

Pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību aicinām pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu [email protected] vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1). Pārgājiena dalības maksa ir 10 EUR (pirmsskolas vecuma bērniem dalība pasākumā ir bez maksas).

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtie fotoattēli un video var tikt izmantoti, lai atspoguļotu pārgājiena norisi un popularizētu Valmieras novadu. 

Informāciju sagatavoja: Agnese Geduševa-Jefimova, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Pasākumu organizatore. Mob. tālr.: 26332213, visit.valmiera.lv

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux