Aicinām uz Halovīna nakti Zilākalnā!

Jau izsenis cilvēki pratuši mežu, purvu, dārzu un citas dabas veltes likt lietā veselīgākai dzīvošanai. 30. oktobrī plkst. 19.00 aicinām ģimenes uz Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centru, kur godā celsim vienu no rudens ražas varenākajām veltēm – ķirbi, kā arī piedalīsimies radošās aktivitātēs Halovīna noskaņās.

Ķirbis ir oga, kas ir ne tikai bagāta ar dzelzi, varu, kāliju un magniju, bet tajā ir dažādi vitamīni, piemēram, B, PP, C un E. Tas ir ne vien kultūraugs, kuru izsenis esam izmantojuši tautas medicīnā, bet arī simbols Visu svēto dienas priekšvakaram jeb Halovīnam. Tāpēc pasākuma laikā kopā ar Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” interešu izglītības pedagoģi Ingu Loginu grebsim ķirbjus, darbosimies radoši un iesim rotaļās. Būs pieejams arī foto stūrītis, kur iemūžināt ģimenes albumam kādus skaistus attēlus atmiņām ar izgrebto ķirbi. 

Pasākumam nepieciešams pieteikt katru dalībnieku atsevišķi (arī bērnus), reģistrējoties pieteikuma anketā šeit! Svarīgi – neaizmirsti atzīmēt, vai Tev būs iespēja uz pasākumu paņemt līdzi pašam savu ķirbi! Mēs parūpēsimies par uzkodām, mūziku un jauku kopā būšanu. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc pasteidzies! Lai noskaidrotu detalizētāku informāciju par pasākumu, raksti uz e-pastu [email protected]  vai zvani pa tālruni 26122943.

Halovīns ir amerikāņu tradīcija, kas ienākusi arī Latvijā un ko atzīmē 31. oktobrī. Vēsturiski šos svētkus svinējuši pat senie ķelti un balti vēl pirms mūsu ēras, uzskatot, ka šajā laikā atveras vārti no Viņpasaules un mirušie nāk apciemot dzīvos. Izgrebtais ķirbis Halovīna svētkos parādījies tikai ap 20. gadsimtu Īrijā, kā pamatā ir leģendas par klīstošu dvēseli. Leģendu pēcāk pārveidoja amerikāņi, un izgrebts ķirbis ar dobu vidu un svecīti tajā pazīstams kā viens no mūsdienu Halovīna simboliem. 

Informāciju sagatavoja: Annija Pabrika, Valmieras novada pašvaldības Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītāja, Mob. tālr.: 26122943, ztornis.lv

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux