Aicinām uz Leģendu nakti

Tumsai ir sava burvība, tā ļauj ieraudzīt un sajust to, ko dažkārt gaisma un ikdiena paslēpj. 29. oktobrī aicinām uz Leģendu nakti Valmieras novada muižās!

Sēļu muižā

Saviesīgs muižas noskaņu vakars plkst. 20.00 sāksies ar romantisku pastaigu, klausoties stāstus muižas ēkās, parkā un izstādēs, tiekoties ar māksliniekiem, baudot gaismas un noskaņas. Vakars turpināsies muižas lielajā zālē ar baroka mūzikas koncertu “La vite Italie”. Muzicēs samtaini siltās un virtuozi spožās balss īpašniece Jolanta Strikaite-Lapiņa. Solistes izpildījumā skanēs spilgtākās ārijas no itāļu komponista Klaudio Monteverdi (Claudio Monteverdi, 1567–1643) operām. Programmā arī iekļautas Antonio Vivaldi (Antonio Vivaldi, 1678–1741) vijoļsonātes, kurās barokālu virtuozitāti demonstrēs Raimonds Melderis (baroka vijole), pie klavesīna būs koncerta mākslinieciskais vadītājs, senās mūzikas pazinējs, klavesīnists Pēteris Vaickovskis. Koncerts notiks pie galdiņiem sveču gaismā. Apmeklētāji baudīs muižas saimnieču gatavoto tradicionālo Leģendu nakts cienastu – ceptus ābolus ar putukrējumu. Uz koncertu aicinām pieteikties, zvanot pa tālruni 26321158.

Muižas klētī un stallī vasaras sezonu noslēgs, aicinot vēl pēdējo reizi apskatīt Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras 2. kursa studentu arheoloģijas mantojuma keramikas darbu izstādi ”Jauns – senais”, tekstilmākslinieces Māras Mozgires personālizstādi, Jūrmalas mākslinieku Sēļu muižas plenēru darbu izstādi un kolekcionāra Roberta Pāžes radio kolekcijas izstādi. Izstāžu zālē, velvju zālē un mazajā zālē būs skatāma mākslinieka Artura Auzera personālizstāde “Ainavas”, mākslinieces – keramiķes Ivetas Plauktiņas personālizstāde “Apgrieziens” un mākslinieces Aijas Jansones izstāde “Reiz rudenī”.

Jērcēnmuižā

Krēslas laikam piestāv stāsti. Jērcēnmuižā no plkst. 18.00 aicinām uz stāstu vakaru, kas veltīts baronam, ornitologam Adelbertam fon Krīdeneram. Šovasar Jērcēnmuižā tika atzīmēta barona 165. gadskārta. Vēstures avoti atklāj, ka viņš devis neatsveramu ieguldījumu ornitoloģijas attīstībā Latvijā, jo bijis viens no pirmajiem putnu pētniekiem, sarakstījis arī vairākas grāmatas un 1912. gadā piedalījies Rīgas Zooloģiskā dārza dibināšanā kā konsultants par putniem.
Pēc stāstiem par baronu un viņa mūžu, kas bijis bagāts ar dzirdētajām putnu dziesmām, Leģendu nakts noskaņās aizvedīs dziedātāja Evelīna Krama.

Naukšēnu muižā

Naukšēnu muiža aicina iepazīt un izbaudīt pils zāli un parku sveču gaismā, klausoties klasiskus skaņdarbus un mūsdienīgas melodijas. No plkst. 19.00 līdz 21.00 par burvīgu noskaņu parūpēsies Valmieras Mūzikas skolas pedagogu stīgu kvartets. Vakara gaitā aicinām apskatīt izstādi par muižas vēsturi, tās saimniekiem un, protams, arī uzzināt kādu leģendu.

Latvijas piļu un muižu asociācijas organizētā “Leģendu nakts” norisināsies jau 11. reizi. Tās mērķis ir popularizēt Latvijas piļu un muižu unikālo un bagāto kultūras mantojumu, veicināt tūrismu.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux