Aicinām uz svētkiem “Ērenpreiss ieripo Mazsalacā”

No 18. līdz 20. jūlijam Mazsalacā – iespējams, Latvijas klusākajā pilsētā ar skaļāko atbalsi, atkalsatikšanās, uz kuru aicināti lieli un mazi no tuvienes un tālienes, lai kopā svinētu “Ērenpreiss ieripo Mazsalacā” svētkus.

Ar izstādēm Mazsalacas Kultūras centrā un Amatu mājā, koncertiem pilsētas centrā un zaļumballi līdz rīta gaismai Skaņkalnes pagasta estrādē – Mazsalaca aicina uz Ērenpreisa svētkiem.

Svētku programmu atklāsim ceturtdien, 18. jūlijā, ar īpašu akustisko koncertu “Klusums un balss” Mazsalacas Sv. Annas ev. lut. baznīcā Mazsalacas Kultūras centra vokālās grupas “Ēra” izpildījumā.

Piektdien, 19. jūlijā, dienas pirmajā daļā un pusdienlaikā – tradīcijas, pieredze un zināšanas mīsies rakstainu dubultcimdu seminārā un meistaru saietā, bet vakarā notiks dubultcimdu, roku darbu un keramikas darbnīcu dalībnieku darbu izstādes atklāšana. Vakara daļā veloreivs jeb ballīte uz riteņiem “Ved gaismu Mazsalacā”, kurā aicinām gan lielus, gan mazus mazsalaciešus un pilsētas viesus braukt kopīgā muzikāla pavadījuma velobraucienā caur Mazsalacas ielām un ieliņām. Brauciena noslēgumā visi aicināti pulcēties Saieta laukumā, kur koncertēs gruzīnu kantri dziedātājs Shota Adamashvili, bet vakara noslēgumā klasiskā mūzika un rokmūzika satiksies uz vienas skatuves Ērika Upenieka, Gundara Lintiņa un Edija Šimiņa izpildījumā – klasiskās mūzikas rokšovā.       Sestdien, 20. jūlijā, ikviens aicināts uzlabot savu braucamo Toma Ērenpreisa velo remontdarbnīcā, pie Tirgus laukuma mazsalaciešus un pilsētas viesus priecēs “Jēru Klubs” aitiņas un dzīvnieki, bet Zaļajā skvērā būs amatnieku darinājumu tirdziņš. Plkst. 12.00 svētku atklāšana un par ikgadējo tradīciju kļuvušais velo parādes brauciens, kurā jo īpaši aicinām ikvienu laimīgās biļetes īpašnieku, kurš ieguvis īsteno Ērenpreiss velosipēdu savā īpašumā iepriekšējo svētku laikā. Mazajiem svētku viesiem – bērnu velo trase un zīmējumu teātris ar Vari Klausītāju, lielie burbuļi un sportošana. Pēcpusdienā uz skatuves Saieta laukumā skanēs Žorža Siksnas koncerts, vēlāk svētku svinētājus priecēs grupa “Dzelzs Vilks”. Visas dienas garumā norises vadīs Dailes teātra aktieris Imants Strads. Vakara izskaņā dosimies uz Lībiešu pilskalna estrādi, kur zaļumballē ar grupu “Klaidonis” un dīdžeju svinēsim svētkus līdz rīta gaismai! Pēc nejaušības principa kāds no biļešu, kas iegādātas līdz 20. jūlija plkst. 19.00, īpašniekiem iegūs savu vienīgo un īsteno “Ērenpreiss” velosipēdu!

Tieši velosipēds ir goda vietā Mazsalacas dzimšanas dienas svētkos, jo Mazsalacas pusē dzimis Gustavs Ērenpreiss, velosipēdu izgatavotājs un uzņēmējs, kurš izveidojis un vadījis lielāko velosipēdu ražotni Baltijas valstīs – Gustava Ērenpreisa velosipēdu fabriku. Tajā ražoti velosipēdi pat latviešu sportistiem vasaras olimpiskajās spēlēs Berlīnē.

Mājīga, mierīga, mīļa un nesteidzīga. Tāda ir Mazsalaca ar savu skaisto dabu un viesmīlību. Vienmēr var iemācīties ko jaunu, jaunatklāt, atkalsatikties un piedzīvot mierīgas dienas pastaigas vai tikpat rāmas vakara un nakts stundas.        

Plašāka svētku programma sekos Mazsalacas Kultūras centra Facebook lapā un Valmieras novada pašvaldības tīmekļvietnē valmierasnovads.lv.

Tiekamies un svinam Mazsalacas vasaru!

Foto: Klāvs Vasiļevskis no 2023. gada Mazsalacas pilsētas svētkiem.

Informāciju sagatavoja:
Alīna Veidemane
Mazsalacas Kultūras centra
Kultūras darba speciāliste
Tālr. 26645713 vai 29179179

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux