Aicinām uz Valmieras 740. dzimšanas dienu

Valmieras dzimšanas dienā galda galā vietu ieņems lielākie stāstnieki, viņi gan vienmēr saka, ka darbi runā. Kad vārdu dod darbiem, viņiem atbilde viena – panākumus svinot ar jauniem izaicinājumiem. Bet skaidrs, ka sakāmais 740 gados sakrājies daudz, senākais stāsts jau gatavs iznākt no pils mūriem – par to, kā Valmiera sākās. No 20. līdz 23. jūlijam piedzīvosim Valmieras 740. dzimšanas dienu kopā!

Medaļa Tev par to, ka Valmiera sirdī!

Kā sākās Valmiera, kādus stāstus glabā Valmieras pils mūri, to atklās jaunā ekspozīcija “de Woldemer” lasāmos, skatāmos, klausāmos un pat sataustāmos stāstos. Valmieras dzimšanas dienā ar multimediālu uzvedumu atklāsim gan jauno ēku virs pils pagrabiem, gan restaurētās Valmieras muzeja ēkas. Notiks ekskursijas gida pavadībā, kā arī ekspozīcija būs skatāma individuāli. Savukārt nakts stundās pašas pilsdrupas pārtaps par stāstniekiem – uz pilsdrupām būs skatāms multimediāls uzvedums, kas radīts ar 3D mapping un hologrammas tehnoloģiju palīdzību, aicinot skatītāju doties cauri gadsimtiem.

Medaļa Tev par to, ka lepojies ar sevi, līdzcilvēkiem un Valmieru!

Jau tradicionāli Valmieras dzimšanas diena sāksies ar svētku gājienu “Valmiera lepojas!”, Rīgas ielu pārvēršot par košu un draudzīgu satikšanās vietu.

Medaļa Tev par to, ka svētkus radām kopā!

Valmieras 740. dzimšanas dienā uz skatuves sagaidīsim mūziķus, kuri spēj radīt īstu svētku sajūtu neatkarīgi no tā, vai kārtīgi izdejojies vai baudi mierīgu noskaņu, vai ieraugi uz skatuves kādu, ko citkārt šādā lomā pat nebūtu iedomājies ieraudzīt. Par to runājot, Ziloņu ielā būs brīvais mikrofons, kam, lai parādītu savu muzikālo talantu, aicināts pieteikties ikviens interesents. Pieteikšanās līdz 12. jūnijam, aizpildot pieteikuma anketu šeit.

Medaļa Tev par to, ka mūzika sirdī!

Pļavā, parkā, pilsētas centrā, pat uz riteņiem – tādas būs skatuves Valmieras 740. dzimšanas dienā, aicinot ļauties mūzikai.

Uz centrālās skatuves (starp Valmieras Kultūras centru un tirdzniecības centru “Valleta”) uzstāsies leģendārie “Līvi”, aktuālākais mūziķis Igaunijā NOËP, Intars Busulis un Abonementa orķestris, bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi”, hiphopa un poprepa grupa “Citi Zēni”, Valmieras puikas – grupa “Džentlmeņu špagats”, Yamaha Mūzikas skola un DJ all-viss.

Vecpuišu parkā sagaidīsim kantrī grupu “Sestā jūdze”, grupu “Ziņģes brāļi”, grupu “Zeļļi”, par svētku noskaņu rūpēsies arī Valmieras Mūzikas skola, Valmieras Kultūras centra Tautas mūzikas kopa, kā arī īsto zaļumballes noskaņu uzburs Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestris.

“Harmonija brīvdabā” Dīvaliņa pļavās Valmieru dzimšanas dienā sveiks grupa “Pienvedēja piedzīvojumi”, grupa “Audiokvartāls”, PRUSAX, Keitija Bārbale un DJ anna b. Jāpiemin, ka ar gardām uzkodām pārsteigs street food.

Ziloņu ielā par dzīvespriecīgu noskaņu parūpēsies Mikus Frišfelds, sagaidīsim mūziķi un Latvijas Radio 5 pārstāvi Martu Grigali un ģitāristu Dmitriju Tarasovu.

Restorāna “Akustika” koncertzālē Valmieras Mūzikas skola aicina uz brīnišķīgu koncertu “Valmieras mirdzums mūzikā”: komponists Arturs Maskats, koklētāja Katrīna Mačuka un mūziķis Renārs Veličko.

Pie kino “Gaisma” redzēsim un dzirdēsim kādu, kura koncerti pulcē tūkstošus, kurš kopā ar orķestri izpilda visā pasaulē iemīļotus skaņdarbus. Vijolnieks un diriģents Andrē Rjē labprāt piekrita vēl nebijušai norisei – viņa koncerta demonstrēšanai uz lielā ekrāna brīvā dabā pie kino “Gaisma” Rīgas ielā (satiksmei būs slēgts Rīgas ielas posms pretī kinoteātrim). Kopā ar vakara vadītāju sagaidīsim Andrē Rjē un Johana Štrausa orķestra koncerta demonstrāciju no viņa dzimtās pilsētas Māstrihtas (Nīderlande).

Pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas būs pielūgsmes un slavēšanas norise, kristīgās dziesmas dziedās Krimuldas luterāņu draudzes mūziķis un komponists Aivars Lapšāns ar ģimeni, Valmieras luterāņu draudzes pielūgsmes un slavēšanas grupa “Savs laiks” un Valmieras baptistu draudzes mūziķi.

Medaļa Tev par to, ka Valmieras sportiskais gars cieņā!

Valmieras dzimšanas diena nav iedomājama bez sportiskām norisēm. Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” dārzā būs dažādas aktivitātes mazākajiem Valmieras dzimšanas dienas svinētājiem. Tāpat ikvienu aicinām piedalīties sportiskās aktivitātes ar florbola, basketbola un futbola elementiem sadarbībā ar Valmieras lielākajiem sporta spēļu klubiem “Valmiera FC”, FBK “Valmiera” un VALMIERA GLASS VIA. Uzzini vairāk un izmēģini profesionāļu vadībā! Turklāt būs iespēja tikt pie sporta klubu atribūtikas un sezonas abonementiem.

Ikdienā mierīgajā Dzirnavu ezeriņā ūdeni sakuls dažādi ūdens transporta līdzekļi. Būs iespēja biedrības “Ezerkrasts AZ” vadībā izmēģināt SUP dēļus, kaijakus, ūdens velosipēdus u.c. (maksas norise).

Svētku svētdiena nav iedomājama bez rogaininga, kad priecīgās emocijas sakāpinātas tik daudz, ka jāļaujas sportošanai. Rogainings komandas 2–5 cilvēku sastāvā aizvedīs kontrolpunktu meklējumos Valmierā un tās apkārtnē. Starts un finišs skrējējiem, nūjotājiem un velobraucējiem būs Jāņa Daliņa stadionā.

Medaļa Tev par to, ka darbīgums cieņā!

Apsveikumu Valmierai aicinām radīt kopā ar lielisko mākslinieci Dainu Domašūti, kura palīdzēs pilsētu uz papīra lapas uzburt urban sketching manierē.

Krāču kakta “Šķūnis” ir neparasta vieta, kur dzīvespriekam patīk uzturēties. Tur būs iespēja spēlēt galda spēles, galda tenisu, novusu, šautriņas, izmēģināt virtuālās realitātes spēles, retro spēļu konsoles, deju simulatoru un rallija simulatoru (maksas norise).

Medaļa Tev par to, ka Valmieras stāstus izzini!

Vai Ziloņu ielā kādreiz ir pastaigājušies ziloņi? To zinās atbildēt un vēl citus Ziloņu ielas stāstus, dodoties ekskursijā pa Ziloņu ielu, atklās vēsturniece Ingrīda Zīriņa.

Aicinām doties pastaigā vai velobraucienā “Industriālā Valmiera”, uzzinot vairāk par uzņēmējdarbības attīstību Valmierā un kāpēc saka, ka Valmiera ir industriāla pilsēta, kas patiesībā ir mežs.

Arī SIA “Valmieras ūdens” attīrīšanas iekārtu teritorijā norisināsies ekskursija un uzvedums ģimenēm ar bērniem “Ūdens sarunas”.

Medaļa Tev par to, ka dzīvesprieku godā!

Valmieras dzimšanas dienas tirgus, īpaša programma topošajā mākslas telpā “Kurtuve”, Rīgas cirka skolas stacijas (žonglēšana, līdzsvars, burbuļi, diabolo), mākslinieku plenērs, lielais pikniks un dārza spēles, galda spēles, Gaujas krastu Bingo, vinila plašu tirdziņš, erudīcijas spēles, modināšana sestdienas rītā pūtēju orķestra pavadībā, balles deju nodarbība, izstādes, atrakcijas bērniem, svētku apdrukas darbnīca – Valmieras 740. dzimšanas dienā interesanti būs visiem. Vēl tik daudz notikumu, par kuriem pastāstīt! Ieskaties mājaslapā valmierasvin.lv, tur būs programma un visi jaunumi. Svinēsim Valmieras 740. dzimšanas dienu kopā!

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux