Aicinām uz video mākslinieces Zanes Zelmenes personālizstādi “Zemes toņi”

Video mākslinieces Zanes Zelmenes personālizstāde “Zemes toņi” būs skatāma septembrī  Mazsalacas Kultūras centrā. Izstāde ir imersīva videoinstalācija, kas apvieno mitoloģiju, ekomākslu un akustiku, lai radītu dinamisku pieredzi.

Mākslinieces mērķis ir popularizēt vides saglabāšanu, vienlaikus demonstrējot Skaņākalna unikālās akustiskās īpašības. Instalācija aicina skatītājus iesaistīties vietējā kultūrā un ekoloģijā un pārdomāt kultūras mantojuma un dabas vides saglabāšanas nozīmi. Apvienojot projekcijas, performanci un objektus telpā, imersīvās videoinstalācijas mērķis ir radīt transformējošu pieredzi, kas iedvesmo apmeklētājus iepazīt vietējo kultūru un vidi.

Zane Zelmene ir absolvējusi vizuālās komunikācijas nodaļu Latvijas mākslas akadēmijā, papildinot zināšanas jauno mediju mākslas nodaļā Lisabonas mākslas universitātē, Portugālē. Māksliniece galvenokārt darbojas video mākslas, audiovizuālās performances un zemes (land) mākslas jomās. Savā praktiskajā darbībā māksliniece eksperimentē ar dažādām jaunajām tehnoloģijām – virtuālo realitāti, videoprojekciju kartēšanu un 360 grādu video. Darbos galvenokārt tiek pētīta mijiedarbība starp mākslu, zinātni un dabu, senatni un mūsdienīgumu, pretstatiem un to līdzās pastāvēšana laikā un telpā.

Izstādes atklāšana notiks 2023. gada 1. septembrī plkst. 17.00 Mazsalacas Kultūras centrā. Tā būs apskatāma līdz 20. septembrim.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux