Apkopota Valmieras Tūrisma informācijas centra 2021. gada statistika

Aizvadīts vēl viens izaicinošs gads tūrisma nozarei, un Valmieras novada Tūrisma pārvalde apkopojusi statistiku par 2021.gada Valmieras Tūrisma informācijas centra (Valmieras TIC) apmeklējumu un informācijas pieprasījumiem.

Saistībā ar Latvijā noteiktajiem ierobežojumiem Covid-19 vīrusa izplatības mazināšanai, diezgan ilgu laika periodu tūrisma jomā strādājošajiem ir bijuši ievērojami ierobežojumi savas darbības pilnvērtīgai īstenošanai. Tas atstājis iespaidu gan uz ceļošanas paradumu izmaiņām, gan uz pakalpojumu nodrošināšanu klātienē. Valmieras TIC apmeklētāji klātienē netika apkalpoti teju pusgadu, tā vietā ikvienam interesentam informācija tika sniegta pa telefonu, e-pastu un tiešsaistē.

Globālā situācija skaidri iezīmējusi  tendenci palielināties iekšzemes tūrismam, ko apliecina  arī Valmieras TIC statistikas rādītāji: 94% informācijas pieprasījumu saņemti no Latvijas rezidentiem, savukārt 6% no ārvalstu. Neraugoties uz manāmo apmeklētāju (-46%) un informācijas pieprasījumu skaita (-27%) samazinājumu, salīdzinot ar 2020. gadu, izjūtams ievērojams informācijas meklējumu skaits digitālā vidē, ko apliecina statistikas rādījumu skaita pieaugums par vairāk nekā 36 tūkstošiem tūrisma mājaslapai visit.valmiera.lv.

Arī šis gads nav bijis izņēmums, un pēdējo gadu tendence palielināties pieprasījumam pēc dabas un aktīvās atpūtas tūrisma piedāvājuma vēlreiz apstiprinās. Tam sekojusi arī pastiprināta interese par kultūrvēstures objektiem, piedāvājuma piedzīvojumam, kā arī nozīmīgs pieprasījums ir bijis pēc Valmieras novada tūrisma akcijas.

Līdz šim nemainīgi pirmo vietu informācijas pieprasījumu un apmeklētāju skaita ziņā ir ieņēmusi Igaunija, vietu saglabājot arī šogad. Tomēr valstu TOP3, kuras pieprasījušas tūrisma informāciju Valmieras TIC šajā gadā, ir mazliet pamainījies, otro vietu ieņemot Lietuvai (iepriekš Somija), bet trešo vietu saglabājot Vācijai.

2022. gadā Tūrisma pārvalde turpinās darbu pie tūrisma piedāvājuma izstrādes, raugoties gan ārvalstu, īpaši Baltijas valstu, gan Latvijas mērķauditorijas virzienā. Kā arī pastiprināti turpinās darbs pie jaunas, modernas Valmieras novada tūrisma mājaslapas izstrādes, kas būs ērti pārlūkojama arī uz mobilajām ierīcēm, tādejādi veicinot kvalitatīvākas informācijas nodrošināšanu digitālajā vidē.  

Februārī tiks apkopoti rezultāti par Valmieras novada naktsmītņu, Tūrisma pārvaldes sociālo tīklu un mājaslapas statistiku.    

Informāciju sagatavoja: Baiba Misiņa Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Tūrisma mārketinga speciāliste. Mob. tālr.: 25770028

Infografika
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux