Apmeklētājus aicina Dziesmu svētku taka Dikļos

Kamēr XXVII Vispārējie Dziesmu un XVII Deju svētki ieskandināja Rīgu, Dikļos noslēdzās darbi, izveidojot Dziesmu svētku taku. “Dziesmu svētku taka Dikļos” ir vēl viens projekts, kas palīdzēs saglabāt un popularizēt Dikļu kultūrvēsturiskās tradīcijas, izglītojot vietējos iedzīvotājus un skolēnus, kā arī piesaistīs apmeklētājus un tūristus no Latvijas un ārvalstīm.

Dikļus ik gadu apmeklē tuvi un tāli ciemiņi, ar mērķi iepazīt Dziesmu svētku šūpuli. Jau informējām, ka iepriekš Dikļos ir izveidota Dziesmu svētku promenāde un Dziesmu svētku pastāvīgā ekspozīcija. Īstenojot projektu “Dziesmu svētku taka Dikļos”, ir radīts jauns tūrisma produkts, kas papildinās esošos pakalpojumus un iespējas, veicinās lokālpatriotismu iedzīvotājos un vietējā kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanu.

Apmeklējot skaisto Neikenkalna dabas koncertzāli, ikvienam ir iespēja iepazīt pamatīgāk Dikļu pagasta kultūrvēstures nozīmīgo mantojumu, izstaigājot jaunizveidoto Dziesmu svētku taku, kurā izvietoti 10 katedras tipa stendi ar QR kodiem, kurus noskenējot var noklausīties audio informāciju 3 valodās – latviešu, angļu un igauņu. Tekstus latviešu valodā ierunājuši aktieri Gints Grāvelis un Juris Bartkevičs, igauņu valodā aktieris Jarmo Reha,  bet angļu valodā Austrālijas latvietis, bijušais adelaidietis, bet nu jau daudzus gadus rīdzinieks un daudzu filmu, seriālu un skaņu celiņu balss īpašnieks Uldis Brūns.

Ierakstu procesā piedalījās dramaturgs un tekstu autors: Matīss Gricmanis, satura konsultante: Inita Hihalovska, skaņu režisors: Pēteris Pāss, balss režisore: Elizabete Palasiosa. Savukārt grafisko dizainu nodrošināja: Marta Bērziņa, procesā piedalījās tulki: Ieva Elsberga, Margus Konnula (Contra). Producentes: Elizabete Palasiosa un Marta Kontiņa (SIA “Story Hub”). Stendu tehniskais risinājums: SIA “LowTech”.

Paldies par interviju un sarunu Dziesmu svētku virsdiriģentam Ivaram Cinkusam, paldies diriģentam Jēkabam Kalniņam un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācijas “Ave Sol” Emīla Dārziņa jauktajam korim par atsaucību un kora dziedājumu ieskaņošanu, kā arī jauniešu kora “Kamēr” dziedātājiem.

Noskenējot kvadrātkodu un sekojot kartei ikviens interesents, sākot no Dikļu centra, var izstaigāt aptuveni 3 kilometrus garo taku, interesentā veidā iepazīstot Dziesmu svētku šūpuļa stāsta vēsturi līdz pat mūsdienām.

Par Dziesmu svētku taku Dikļos uzzini vairāk arī raidījumā “Tikšanās vieta. Valmieras novads”, skaties sižetu šeit (no 5 min).

Valmieras novada pašvaldības sagatavoto LEADER projektu apstiprināšanai Lauku atbalsta dienestā pēc izvērtēšanas virzīja biedrība “Vidzemes lauku partnerība “BRASLA””. Projekts tika iesniegts atklāta projektu iesniegumu konkursa Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes: 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros.

Projektam paredzētais finansējums ir 18 924 EUR, tai skaitā 90% ES ELFLA līdzfinansējums – 17 032 EUR, 10% pašvaldības līdzfinansējums – 1892 EUR.

Brasla_LEADER

____________________________________________________________________________

Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Foto: Neikenkalna dabas koncertzāle – Uģis Brālēns

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux