Aprīļa izskaņā Valmieras teātra pirmizrāde Aleksandra Ostrovska lugai “Vēlā mīla”

Rekonstrukcijas laikā Valmieras teātra izrādes notiek tikai Apaļajā zālē, bet šobrīd teātris ir apdzīvojis vēl kādu skatuvi Valmierā – koncertzālē “Valmiera”. Jau 28. aprīlī koncertzāles telpās gaidāma pirmizrāde Aleksandra Ostrovska lugai “Vēlā mīla” Māras Ķimeles režijā ar Māru Menniku un Rihardu Jakovelu galvenajās lomās.

Lugas “Vēlā mīla” centrā ir Ludmila, sieviete, kura neprot dzīvot tikai sev. Viņas lielākā laime ir dzīvot citiem cilvēkiem. Visu savu jaunību viņa ir nodzīvojusi bez mīlestības, pat atteikdamās no sapņa būt mīlētai. Viņa nav precējusies, viņai nav bērnu, un viņas vienīgā ģimene ir viņas tēvs – slavens un cienījams advokāts, kurš nelietīgas nodevības dēļ ir bankrotējis.

Kad viens jokojoties izteikts mājiens no jaunā advokāta Nikolaja pamodina Ludmilas apslāpētās ilgas pēc otra cilvēka, viņa ir gatava upurēties, nerēķinoties ar iznākumu un no tā izrietošajām sekām. Ludmilas cilvēkmīlestībā balstītā pārliecība iet līdz galam un panākt savu, tāpat, kā viņa pati, ir nesalaužama: “Mīlestība man ir viss, mīlestība ir manas tiesības.”

Māra Ķimele: “Kādreiz veiksmīgais advokāts Nikolajs ir nokļuvis ļoti lielos parādos, par ko draud cietumsods. Meitene Ludmila Nikolaju ir iemīlējusi. Lai šo parādu dzēstu, ir jāizdara noziegums. Līdz ar to rodas jautājums, vai ir attaisnojams noziegums pret sev tuvu cilvēku, kas izdarīts mīlestības vārdā?”

Izrādes radošajā komandā scenogrāfe un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis, muzikālais noformējums Jānis Everss.

Lomās: Māra Mennika, Rihards Jakovels, Ingus Kniploks, Tālivaldis Lasmanis, Ieva Puķe, Baiba Valante, Aigars Vilims.

Biļetes pieejamas Valmieras teātra un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī www.vdt.lv.

Informācijai: Marta Cekule, Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste, Mob. 26609252, www.vdt.lv

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux