Aprīlī Valmieras teātrī pirmizrāde eksistenciālai komēdijai “Tu saki?”

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra aprīļa repertuāra izrādēm. 25. aprīlī pirmizrādi piedzīvos komēdija “Tu saki?” Ineses Mičules režijā. Izrādes pamatā ir Vizmas Belševicas 1979. gadā izdotā krājuma “Nelaime mājās” stāsti.

Burbeķīša kapos zog puķes un andelē tirgū. Ierauj kočiņu un ierauj vēl vienu. Uzkuļas dullā Paulīne ar māsu, sarunājušas fotogrāfu, lai nobildētos zārka kleitā – jāredz taču, vai kritums mugurpusē ir gana labs?! Mantkārīgā Marta Skrapste uzsit istabai pa vidu dēļu sienu un dzīvo ar savu Jēkabu Skostiņu fiktīvi šķīrušies, jo tā mantiski izdevīgāk. Visam pa vidu – Režisors prāto par hamletisko “būt vai nebūt”. 

Dzejnieces pievēršanos prozai sava laika kritiķi slavēja – izcēla valodu, vides tēlojuma detaļas, raksturu sadursmes. Belševicas mamma Matīsa ielas tirgū pārdevusi Lucavsalas dārziņā izaudzēto, un daudz kas krājumā “Nelaime mājās” ienācis no pārnestajiem tirgus sievu stāstiem. Labvēlīgs humors, satīra, dzīvesgudra cilvēka ironiska attieksme. Pasaules izjūtas vitalitāte un ironiski spēcīgs skatiens uz cilvēku vājībām. Izrādē būs iespēja nedaudz atpūsties melnajā humorā, netiesāšanā un pazīstamās dzīvēs teātra vieglumā.

Lomās – Rihards Jakovels, Artis Jančevskis, Januss Johansons, Ilze Pukinska, Ieva Puķe, Skaidrīte Putniņa, Ģirts Rāviņš, Rihards Rudāks, Krišjānis Salmiņš, Baiba Valante, Elīna Vāne.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa. 

Vēl aprīļa repertuārā izrādes “Nelabie. Pēc Dostojevska”, “Paolo un Frančeska”, “Valmieras puikas”, “Atraitnes dēls”, “Daliņš”, “Jāzeps un viņa brāļi”, “Konsuela Sent-Ekziperī” un pēc ilgākas pauzes uz mājas skatuves būs redzami iestudējumi “Sēras piestāv Elektrai”, “Kalendārs mani sauc” un “Mēs, roks, sekss un PSRS”.

Ar pilnu aprīļa repertuāru var iepazīties un biļetes iegādāties valmierasteatris.lv un visās “Biļešu paradīze” kasēs.

Informācijai: Marta Cekule, Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste, Mob. 26609252, www.vdt.lv

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux