Atjaunots Jēču dzirnavu takas marķējums

Cauri Naukšēnu un Rūjienas apvienībām Valmieras novadā vijas viena no vecākajām dabas takām Latvijā – Jēču dzirnavu taka. Dodoties cauri laukiem, mežiem, ganībām, klusām un savvaļām vietām, taka pārsteidz ar savu mežonīgumu,      vienlaikus ļaujot izzināt un ieraudzīt virkni neparastu dabas un kultūrvēstures veidojumu, piemēram, Jēču bļodakmeni, Pugu akmeņu krāvumus, kas ir viena no      lielākajām akmens krāvumu konstrukcijām Latvijā, Garo kalnu, Kraujiņu milzakmeni, zāļu jeb zemo purvu, boreālo mežu, bebru paradīzi un dižkokus.

Šovasar veikti takas tīrīšanas un marķējuma atjaunošanas darbi. Tos Valmieras novada Tūrisma pārvalde īstenoja kopā ar šīs takas veidotāju Daini Ozolu, piesaistot arī Vidzemes Augstskolas Tūrisma un atpūtas programmas studentus.     

Viens no takas posmiem ir ar zili baltu marķējumu (Jēči–Pugas, 2km), otrs posms ar sarkani baltu marķējumu (Jēči – Pugas – Grantiņi, 7 km). Abus maršruta posmus iespējams apvienot tā, lai maršruts būtu lokveida (Jēči–Pugas–Jēči, 7 km). Nepieciešamais laiks, lai izietu apļveida maršrutu, ir apmēram 3–5 h. Dodoties pa taku, aicinām vilkt ūdens necaurlaidīgus apavus. Agros pavasaros un lietainos laikapstākļos pārgājiens pa dabas taku var sagādāt kādu nelielu izaicinājumu pārvarēt šķēršļus (purvainas, slidenas vietas).

Vairāk informācijas par Jēču dzirnavu taku pieejama šeit. Plašāku informāciju arī par citām dabas takām Valmieras novadā atradīsiet visit.valmiera.lv.

Informāciju sagatavoja: Dana Āre, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Attīstības speciāliste, [email protected], visit.valmiera.lv

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux