Baudi ziemas brīvlaiku Valmieras novadā!

Laiks uz brīdi atvilkt elpu, nedomāt par mācībām vai nepagūtajiem darbiem un ar priecīgu prātu baudīt ziemas brīvlaiku Valmieras novadā! Valmieras Tūrisma pārvalde apkopojusi vairākas idejas, kā kopā ar ģimeni aizraujoši un izzinoši pavadīt brīvlaiku.

Piedzīvojumu meklētājus aicinām doties uz Valmieras peldbaseinu, lai baudītu ūdens priekus dažādu izmēru baseinos un palaiskotos Atpūtas zonā. Pozitīvu emociju lādiņu noteikti noķersi arī kinoteātrī “Gaisma”, kas ar pilnu jaudu atgriezies pie skatītājiem un piedāvā dažādu žanru filmas kā lielajiem, tā mazajiem kino skatītājiem. Vai Tu māki lidot un pārvarēt bailes no augstuma? Mēs zinām, kur Valmierā to var izdarīt – Virtuālās realitātes spēļu istabā, kas aizraus kā bērnus, tā pieaugušos! Savukārt teātra mākslas baudīšanai izcila vieta būs Valmieras drāmas teātris, kas jau janvāra sākumā priecēs savus skatītājus ar izrādēm teātra nama Apaļajā zālē, repertuārā iekļaujot arī izrādes bērniem.  

Ziemas brīvlaikā aicinām izzināt Valmieras novadu, apmeklējot Valmiermuižas stalli, kur iespējams ne tikai doties ekskursijā un uzzināt par zirgu ikdienu, bet arī izbraukt zirga kamanās! Valmieras novadā atrodas trīs aizraujoši muzeji – Valmieras muzejā apskatāmas pastāvīgās ekspozīcijas par Valmieras un novada vēsturi, kā arī mainīgas tematiskās izstādes. Naukšēnu Cilvēkmuzejs pārsteigs ar savu krāšņumu un to, ka nekas nav paslēpts aiz stikla vitrīnām – šeit ikviens varēs “salabot zobus sev un ienaidniekiem” ar zobu urbjmašīnu no 70. gadiem, pacīkstēties ar stellēm un uzstīvēt mugurā tautas tērpu, savukārt Mazsalacas muzejs ir īpašs ar savu dažādību – zvanu un koka skulptūru kolekcijām, smilšakmens ekspozīciju, medību trofejām, seno spēkratu ekspozīciju un peļu kolekciju, kas sastāv no vairāk nekā 1300 rotaļlietām. Dodoties pastaigā uz Zilokalnu, neaizmirsti ieiet Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā “ZTornis”, kur  iespējams apskatīties vēsturisko ekspozīciju, uzkāpt ūdenstornī vai pacelties virs Zilākalna un ielūkoties vēsturiskajā šaursliežu dzelzceļa lokomotīvē ar virtuālās realitātes palīdzību.  

Tiem, kuri gatavi mesties arvien jaunos piedzīvojumos, pielietojot gan savas erudīcijas prasmes, gan atjautību, iesakām izmantot kādu no interaktīvajām spēlēm, kas ļaus iepazīt arī mazāk zināmas Valmieras novada vietas. Sadarbībā ar cilpo.lv tapusi cilpošanas spēle pa Valmieru, bet ar travitious.com – divas spēles Valmierā un pa vienai Strenčos un Burtniekos. Līdz 16. janvārim starptautiskais tūrisma ceļš “Via Hanseatica” aicina ģimenes ar bērniem piedalīties ceļošanas spēlē “Sniegavīru paslēpes Vidzemē”. Deviņās vietās Vidzemē būs paslēpušies īpaši sniegavīri, kurus atrodot būs iespēja piedalīties pārsteiguma balvu izlozē. Izrādās, ka Valmierā jebkurā brīdī var sastapt dinozaurus! Kādā veidā? Spēlējot Valmieras tūrisma uzņēmuma “Timemachine” spēli “Dinozauru paslēpes”, kur, vadoties pēc stāsta, ir jāatrod 24 dažādi dinozauri. Tie paslēpušies Valmierā, Krāču kaktā, salīdzinoši nelielā, bet skaistā pilsētas apvidū gar Gauju.  

Cerot uz sniegotu ziemas brīvlaiku, aktīvās atpūtas cienītājus aicinām izvēlēties kādu no izveidotajām slēpošanas un slidošanas trasēm vai doties uz Atpūtas bāzi “Baiļi” – Valmieras novadā vienīgo kalnu, kas aprīkots ar pacēlājiem un piemērots ziemas sporta veidiem. Bet, ja laikapstākļi ziemas āra aktivitātēm nav labvēlīgi, katru nedēļas nogali Valmieras Olimpiskais centrs aicina uz publisko slidošanu! Valmieras novads ir bagāts ar dažādu garumu un sarežģītības pakāpju dabas takām un pārgājienu maršrutiem, kas skatam pavērs elpu aizraujošas ainavas, bet sniegotā ziemā tas būs ceļojums ziemas pasaku valstībā. Ir īstais laiks doties pārgājienā un smelties dabas enerģiju! Pastaigājoties pa Valmieru, aicinām iepazīt pilsētu, izmantojot audiogidu, kuru ierunājuši vairāki Valmieras drāmas teātra aktieri. Audiogids par vairāk nekā 50 objektiem ir bezmaksas.  

Aktīvas brīvdienas nav iedomājams bez kārtīgām maltītēm, par ko parūpēsies Valmieras novada ēdinātāji, īpaši padomājot par patīkamu svētku noskaņu. Daudzpusīgais piedāvājums aptver plašu izvēli ikkatrai gaumei – tradicionālo ēdienu cienītājiem, vegāniem, veģetāriešiem, Turcijas, Itālijas garšu baudītājiem, kā arī tiem, kuriem īpaši svarīgi, lai piedāvājumā būtu bērnu ēdienkarte.

Ziemas brīvlaiku aicinām baudīt atbildīgi, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus! Pirms došanās uz tūristu vietām, aicinām pārliecināties par apmeklējuma nosacījumiem.  

Informāciju sagatavoja: Zane Krūmiņa Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Tūrisma mārketinga speciāliste, Mob. tālr.: 25437177

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux