Būs tikšanās ar filmas “Mamma vēl smaida” radošo komandu

Pirmdien, 3.oktobrī, Valmierā, kinoteātrī “Gaisma” plkst.19.00 notiks filmas “Mamma vēl smaida” radošais seanss un tikšanās ar aktrisi Baibu Broku un filmas režisori Elzu Gauju.

Trīs māsas, trīs valstis, viens busiņš, viens ceļabiedrs un mamma. Traģiskais un komiskais satiekas jaunās režisores Elzas Gaujas debijas filmā “Mamma vēl smaida”, bet īsts sniegs un sals pārbauda aktieru izturību un humora izjūtu.

Vai stāsts, kurā ir iekļauta arī nāve, var būt komēdija? Filmas stāsta pamatā ir patiesi notikumi. Jaunā režisore, debitante lielajā kino, Elza Gauja pieņēma izaicinājumu, vēl būdama Kultūras akadēmijas režijas maģistrantūras studente. Pilnmetrāžas filma, kas solās būt ceļa, jeb “road movie” kino, uzfilmēta pandēmijas periodā, īstās sniegotās ainavās. Trīs māsas atveido trīs lieliskas aktrises: neatkarīgā Anta Aizupe, Jaunā Rīgas teātra spēks – Baiba Broka un Nacionālā teātra lepnums – Daiga Kažociņa. Visas daiļavas tik dažādas satērpa kostīmu māksliniece Līga Krāsone. Viņas pa ceļam no Somijas savā vecajā busiņā “Mitsubishi”, kurš tiek uzskatīts par nopietnu aktieri ar kaprīzēm, pa ceļam paņēma stopētāju, kuru atveido Matīss Budovskis. Mammu, kura smaida un ir pavisam dzīva, atveido Dailes teātra aktrise Lidija Pupure. Filmas mākslinieks ir Jānis Bijubens, kurš atrada risinājumus visām situācijām.

Kaut arī filmas darbība notiek vairākās valstīs, visa filma uzņemta Latvijā. Kino ir viena liela un izcila mānīšanās māksla.

Filma uzfilmēta 25 dienās Liepājā, Ventspilī, Garciemā, Ādažos, Jūrmalā un Rīgā. Jaunās filmas aizkadra stāsti dokumentālo raidījumu ciklā “Latvijas filmas Latvijas šodienai”.

Publicitātes informācija

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux