Gaujas plostniekiem veltīta pastmarka

12. aprīlī Latvijas Pasts laidīs apgrozībā jaunu pastmarku, kas veltīta Gaujas plostniekiem. Pastmarkas dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva, kurš jau vairākkārt piedalījies pastmarku dizaina izstrādē un arī pirmās dienas aplokšņu un zīmogu radīšanā. Pirmās dienas zīmogošana notiks 12. aprīlī no 9.00 līdz 18.00 Rīgā, 10. pasta nodaļā Elizabetes ielā 41/43.

Savukārt 27. Gaujas plostnieku svētku laikā, 18. maijā no plkst. 15.00 līdz 18.00, Strenčos pie Gaujas, Plostnieku teltī notiks šīs pastmarkas un mākslinieciski izveidotas svētku aploksnes speczīmogošana ar speciālo svētku zīmogu. Tā būs unikāla iespēja ikvienam iegūt savā īpašumā mākslinieciski veidotu Gaujas plostnieku svētku aploksni ar pastmarku un unikālu zīmogu. Šis notikums būs vēl viena 27. Gaujas plostnieku svētku skaista norise, kuru aicinām apmeklēt strencēniešus, svētku viesus, filatēlistus un citus interesentus.

Par šīs pastmarkas izdošanu paldies jāsaka Valmieras novada iedzīvotājam Jānim Siliņam, kurš iniciējis šīs pastmarkas izdošanu un brīvajā laikā aizraujas ar pastmarku kolekcionēšanu.

Mūsdienu progresa laikmetā, kad neiespējami izsekot tehnoloģiju straujajai attīstībai, koku pludināšanas un plostu siešanas prasmju saglabāšanai ir īpaša nozīme kā cilvēka un dabas mijiedarbības un dabas resursu saprātīgas izmantošanas paraugam. To atzinīgi novērtēja arī UNESCO Starpvaldību komiteja nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai, 2022. gada nogalē iekļaujot elementu “koku pludināšana” UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā.

Pastmarka “Gaujas plostnieki” būs lieliska dāvana Gaujas plostniekiem, Strenču iedzīvotājiem,  27. Gaujas plostnieku svētku viesiem, kā arī dalībvalstu, ar kurām kopā Latvija iekļuva UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā – Austrijas, Čehijas, Polijas, Spānijas un Vācijas, plostniekiem, jo pastmarka kā reprezentācijas priekšmets darbojas ne tikai Latvijā, bet arī ārpus robežām, ceļojot pa visu pasauli.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux