Izdoti Valmieras novada 2023. gada kalendāri

Valmieras novada 2023. gada kalendāri veidoti, iedvesmojoties no plašā un gleznainā kultūrvēstures mantojuma – pilīm, pilsdrupām, muižām un pusmuižām, kas no visām debespusēm ieskauj Valmieras novadu.

Šogad Valmieras novada kalendāri izdoti trīs dažādos formātos. Tradicionālais sienas kalendārs pildīs gan praktisku, gan izglītojošu funkciju – ar vārda dienām, svinamām un atceres dienām, mēness fāzēm, krāsainām fotogrāfijām un aprakstiem par katrā mēnesī publicēto kultūrvēsturisko būvi. Savukārt melnbaltās fotogrāfijas cienītājiem nelielā tirāžā pieejams dizaina sienas kalendārs, kurā akcentēts attēls un kas kalpos kā interjeru papildinošs elements, bez tradicionālajos kalendāros ierastā satura. Nelielā skaitā pieejami arī galda kalendāri, kas nopērkami komplektā ar koka paliktni, kas ir Valmieras novada uzņēmēju roku darbs.

Tradicionālā sienas kalendāra cena ir 4,00 EUR. Ierobežotā daudzumā pieejamā dizaina kalendāra cena: 7,50 EUR. Savukārt nelielā skaitā izgatavotā galda kalendāra komplekta (kalendāra kartītes un koka paliktnis) cena: 16,00 EUR.

Kalendārus no 15. novembra var apskatīties un iegādāties Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10, Valmierā) un klientu apkalpošanas centros apvienībās (darba dienās darba laikā):

  • Kocēnos (Alejas iela 8, Kocēni);
  • Matīšos (Skolas iela 11, Matīši);
  • Mazsalacā (Pērnavas iela 4, Mazsalaca);
  • Naukšēnos (“Pagasta nams”, Naukšēni);
  • Rūjienā (Raiņa iela 3, Rūjiena);
  • Strenčos (Rīgas iela 7, Strenči);
  • Trikātā (Nākotnes iela 3, Trikāta).

Valmieras novada kalendārs var būt lieliska dāvana Ziemassvētkos gan novada iedzīvotājiem, gan viesiem, gan arī mūsējiem, kuri atrodas ārpus Latvijas, bet ilgojas pēc mājām!

Valmiera divos pasaules karos tika gandrīz pilnībā iznīcināta, tādēļ Valmieras novads nevar piedāvāt gleznainu, vēsturisku vecpilsētu, taču lepojamies ar pilīm, muižām un pusmuižām, kas pārsteidz ar ēku arhitektoniku, kā arī parku un dārzu izsmalcināto skaistumu. Šis mantojums ir daudzveidīgs – no vienas ēkas līdz veselai saimniecībai ar dārziem, parkiem un lauksaimniecības zemēm. Vēsturiski muižas bija saimnieciskie, sabiedriskie un garīgie centri, caur kuriem Latvijas teritorijā ienākušas Eiropas kultūras vērtības un zināšanas, tāpēc Valmieras novada muižu tīkla apzināšanai un izveidei bija nozīmīga loma Valmieras novada pieteikumā Eiropas kultūras galvaspilsētas titulam. Mūsdienās muižas kalpo kā kultūrvietas un sadarbības platforma, kas apmeklētājiem ir nenovērtējams resurss un iespēja, kas sniedz vēstures un laikmetīguma mijiedarbības sajūtu.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux