Koncerti Valmieras 740. dzimšanas dienā

Pļavā, parkā, pilsētas centrā, pat uz riteņiem – tādas būs skatuves Valmieras 740. dzimšanas dienā, aicinot ļauties mūzikai.

Svētku galvenā skatuve (pie Valmieras Kultūras centra)

Svētku koncertu piektdien, 21. jūlijā, plkst. 20.30 atklās Valmieras Yamaha mūzikas skolas ansamblis “Epic Wolf Orchestra”, kas sagatavojis īpašu koncertprogrammu, kuras laikā jauniešiem uz skatuves pievienosies gan pieredzējuši, gan arī pavisam jauni mākslinieki no Valmieras. Pierādījuši savu varēšanu dažādos Latvijas konkursos un citās norisēs, “Epic Wolf Orchestra” jaunieši ir gatavi ieskandināt Valmieras dzimšanas dienu ar savu enerģiju un jaudu.

Plkst. 21.30 sagaidīsim Intaru Busuli un Abonementa orķestri, kas priecēs gan ar jau zināmām un iemīļotām kompozīcijām, gan arī jaunām dziesmām, kas ļaus ieskatīties rudenī gaidāmajā albumā. Intars Busulis ir mūziķis, kurš vienmēr piesaistījis publikas uzmanību ar savu profesionalitāti un apbrīnojamo enerģiju. Meistarīgie un talantīgie mūziķi no Abonementa orķestra, kura kodols ir pianists un komponists Kārlis Lācis, ir ilggadēji skatuves biedri un kopā ar Intaru spēj skatītājiem sniegt emocijām bagātu koncertu.

No plkst. 23.00 – latviešu hiphopa un poprepa grupa “Citi zēni”, kas ar dziesmu “Eat Your Salad” pārstāvēja Latviju 2022. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā. Plašāku atpazīstamību grupa ieguva 2020. gada nogalē ar dziesmu “Vienmēr kavēju”.

Bet balle plkst. 00.00 kopā ar pozitīvi enerģisko četru džentlmeņu grupu “Džentlmeņu Špagats”, kas pazīstama kā kooperatīvo pasākumu, kāzu un citu godu muzikanti un kā saknes ir Valmiera. Džentlmeņi iegriezīs mūs svinīgā ballītes atmosfērā.

Sestdien, 22. jūlijā, plkst. 20.00 sagaidīsim bungu un dūdu mūzikas grupu “Auļi”, kas šogad svin 20 gadu jubileju. Šajos gados “Auļi” ierakstījuši 11 albumus, nofilmējuši 33 videoklipus un nospēlējuši dižu skaitu koncertu gan Latvijā, gan ārvalstīs, gan instrumentāli, gan kopā ar vispārsteidzošākajiem mūziķiem un dziedātājiem. “Auļi” aicinās klausītājus atvērt atmiņu albumu un kopīgi auļot cauri viņu radošās darbības aizraujošākajiem stāstiem un notikumiem.

Plkst. 21.30 – aktuālākais mūziķis Igaunijā NOËP (Andres Kõpper), kurš ar savu unikālo alternatīvās popmūzikas apvienojumu ir piesaistījis mūzikas cienītāju un industrijas pārstāvju uzmanību visā pasaulē. 2022. gadā NOËP saņēma Igaunijas Mūzikas balvu kategorijā “Gada izpildītājs vīrietis” un “Gada popmūzikas izpildītājs”, kā arī “Gada albums” un “Gada popmūzikas albums”.

Plkst. 22.30 – leģendārā Latvijas rokgrupa “Līvi”, kas turpina priecēt klausītājus ne tikai ar savām Zelta fonda dziesmām, bet arī ar pēdējā laikā radītiem skaņdarbiem. Koncertā noteikti būs dzirdama arī jaunākā studijā ierakstītā dziesma “Dzintara Mēness”. “Līvi” ir viena no visu laiku latviešu populārākajām grupām, kuru pārstāvējuši vairāki Latvijā labi zināmi mūziķi.

Ballīte no plkst. 00.00 kopā ar vienu no vadošajiem Latvijas funky breaks un funk dīdžeju dj all-viss. Sapratis, ka mūzika ir viņa ikdiena, vakardiena un rītdiena, ar dīdžejošanu aktīvi nodarbojas kopš 2009. gada. Savos setos viņš atskaņo mūziku, kas ietver hiphopa, fanka, džeza, regeja, disko un Latīņamerikas mūzikas elementus.

“Harmonija brīvdabā” (Dīvaliņa pļavas)

Lieliska atmosfēra dažādu mūzikas žanru pavadībā piektdienas, 21. jūlija, vakarā. Plkst. 20.00 uz skatuves kāps Keitija Bārbale, kuras debijas albums “Akmens dievs” nominēts divās Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofona 2023” kategorijās – “Labākais debijas albums” un “Labākais indie vai alternatīvās mūzikas albums”.

Plkst. 21.30 – grupa “Audiokvartāls”. Kā viņi par sevi saka, “esam pop grupa ar kārtīgu roka attieksmi”.

Plkst. 23.00 – stabila vērtība Latvijas rokmūzikā – grupa “Pienvedēja piedzīvojumi”. Viņu nepieradinātais izpildījums ir tuvs dažādām paaudzēm. Prieks būs tikties Valmierā!

Plkst. 00.30 uz skatuves kāps latviešu reperis, dziedātājs un dziesmu autors Prusax. Viņš dzirdams gan festivālos, gan radio viļņos. Nominēts arī Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai “Zelta mikrofons”.

Bet no plkst. 01.30 – DJ anna b. Viņa noteikti parūpēsies par “Harmonija brīvdabā” atbilstošu vakara noslēgumu.

Jāpiemin, ka gardas uzkodas būs Vinda street food zonā.

Vecpuišu parks

22.jūlijā no plkst. 12.00 Vecpuišu parka koku paēnā šīberēsim šlāgermūzikas, tautas mūzikas un pūtēju orķestra ritmos. Plkst. 12.00 īsto noskaņu uzburs Valmieras Mūzikas skola.

Plkst. 13.10 parku pieskandinās Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestris saksofonista Gunāra Geduševa vadībā.

Plkst. 14.20 Vecpuišu parkā – kopprojekts. 75 mūziķi, kuri pārstāv 13 valstis, satikās Vīlandes folkloras festivāla starptautiskajā nometnē ETHNO Estonia. Tās dalībnieki viesosies Valmierā, lai sveiktu valmieriešus un viesus skaistajā dzimšanas dienā.

Plkst. 18.00 uz skatuves sagaidīsim grupu “Sestā Jūdze”, kas trīs reizes ieguvusi Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu, izdevusi vairākus mūzikas albumus, uzstājusies un godalgota dažādos kantrimūzikas festivālos Eiropā. Dzirdēsim tādas viņu populārākās dziesmas kā “Ievai”, “Rabarberu vīns” , “Pēc simt gadiem Piebalgā” u.c.

Plkst. 19.30 uz skatuves kāps ansamblis “Ziņģes brāļi”, kas dibināts 2018. gadā. Ar pirmo uzstāšanos ir spējuši līdz asarām aizkustināt klausītāju sirdis. Viņi izpilda 20. gadsimta sākuma populāras “Brāļi Laivinieki”, Alfrēda Vintera u.c. dziesmas. Skanēs arī pašu kompozīcijas.

Bet plkst. 21.00 – viena no ievērojamākajām latviešu šlāgermūzikas grupām, klausītāju iemīļotie “Zeļļi”. Atpazīstamību visā Latvijā atnesa piedalīšanās 1991. gada Mikrofona aptaujā ar dziesmu “Vedēj, pasteidzies”. “Zeļļi” ar savu brīnišķīgo skanējumu un sirsnību jau vairākus gadu desmitus turpina baudīt klausītāju mīlestību un satikšanās prieku.

Savukārt svētdien, 23. jūlijā, no plkst.11.00 Vecpuišu parkā solās būt lielisks svētku pikniks. Ņem līdzi baltu pledu vai sedziņu, uzkodas, brokastu maizīti, kādu galda spēli un baudi laisku, ģimenisku svētdienu kopā ar popgrupu “Smaidiņi”, “SDK Gauja FIX”, “Atvasara”, “Švunkas”, “Džambulaja”.

Ziloņu iela

18.jūlijā plkst. 18.00–21.00 skanēs koncerts, ar akustisku programmu uzstājoties mūzikas entuziastiem, kuri pieteicās brīvā mikrofona skatuvei.

19.jūlijā Ziloņu ielā būs vinila mūzikas vakars ar DJ Kalvi Amantovu un Dj Kārli Zariņu.

20.jūlijā no plkst. 21.00 Ziloņu ielā uzstāsies, kā viņš pats saka, sakarīgs čalis, normāli dzied, dziesmām jēdzīgi teksti, Mikus Frišfelds. Viņš priecē ne tikai muzikāli, bet, daloties savos novērojumos un dzīves uzskatos, spēj uzburt dzīvespriecīgu noskaņu.

22.jūlijā plkst. 14.00 brīnišķīgu noskaņu Ziloņu ielā radīs mūziķe Marta Grigale. Viņa raksta dziesmas par lietām, kas notiek viņas galvā, un dara to tik pārliecinoši, ka radītās melodijas pielīp un nepamet vēl ilgi. Tām skanot, iespējams piedzīvot visplašāko emociju gammu. Mūziķe uzstāsies kopā ar ģitāristu Dmitriju Tarasovu.

Restorāns “Akustika”

Restorāna “Akustika” koncertzālē 22. jūlijā plkst. 16.00 skanēs koncerts “Valmieras mirdzums mūzikā”. Uzstāsies komponists, Goda valmierietis 2020 Arturs Maskats. “Starptautiski atzīts komponists, aizņemts cilvēks, bet vienmēr atrod laiku iesaistīties Valmieras Mūzikas skolas norisēs. Ar patiesu prieku vienmēr atzīst Valmieru un savu skolotāju Arvīdu Rozenbergu, kurš iedrošināja un virzīja Arturu Maskatu pēc mācībām Valmieras Mūzikas skolā turpināt savu profesionālo mūzikas ceļu. Arī šajā koncertā komponists izcels Arvīda Rozenberga devumu,” stāsta Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

Renārs Veličko, Valmieras Mūzikas skolas ģitārmācības pedagogs, kurš šobrīd arī studē Kompozīcijas studiju programmā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, ir jau sevi pierādījis kā lielisku jauno komponistu. “Viņa lauks ir ārkārtīgi plašs – gan klasiskā mūzika, gan pops un roks. Iedvesmojošs, muzikāls, ar idejām bagāts, savā ziņā kluss cilvēks, bet mūzikā ārkārtīgi dziļš,” tā Inese Sudraba.

Gan Renāra Veličko kompozīcijas, gan citus skaņdarbus izpildīs Valmieras Mūzikas skolas absolvente, koklētāja Katrīna Mačuka. “Viņai ir savs īpašs kokles spēles stils. Dzirdēsim arī meditatīvu mūziku. Vienmēr ar interesi sekojam līdzi audzēkņu izaugsmei un viņu ceļam, kā atrod savu īpašo skanējumu. Tāpēc arī koncerta nosaukums ir “Valmieras mirdzums mūzikā” – lepojamies ar saviem cilvēkiem, kuriem Valmiera sirdī,” saka Inese Sudraba.

Jāpiebilst, ka gaidāmi muzikāli pārsteigumi.

Pie kino “Gaisma”

Ceturtdien, 20. jūlijā, vēl nebijis notikums Latvijā. Koncertierakstā brīvdabā – pie kino “Gaisma” un Rīgas ielas posmā pretī kinoteātrim – no plkst. 22.00 uzstāsies vijolnieks un diriģents Andrē Rjē (André Rieu) un viņa Johana Štrausa orķestris. Māksliniekiem ir izpārdoti koncerti visā pasaulē, koncertieraksti skatāmi kinoteātros. Taču pirmo reizi, sagaidot Valmieras 740. dzimšanas dienu, Andrē Rjē aicina piedalīties īpašā notikumā – muzikālās filmas, koncerta skatīšanās brīvdabā. Pirms tam (no plkst. 21.00) pavadīsim lielisku laiku kopā ar vakara vadītāju klātienē. Turklāt pirms koncertieraksta sagaidīsim arī mākslinieka videosveicienu Valmierai.

No plkst. 22.00 līdz plkst. 01.00 (ar pārtraukumu 15 min) skatīsimies muzikālu filmu, koncertu Andrē Rjē Māstrihtā, “Laimīgie laiki ir atgriezušies” (André Rieu’s 2022 Maastricht Concert: Happy Days are Here Again). Andrē Rjē un Johana Štrausa orķestra vasaras koncerts ir jautrs un apburošs muzikāls notikums slavenajā Vrijthofas laukumā. Programmā skanēs klasiskas vieglās mūzikas kompozīcijas, operešu melodijas un, protams, jautri valši.

Dažādās vietās Valmierā

Valmieras 740. dzimšanas dienas sestdienā, 22. jūlijā, no plkst. 9.00 pamosties palīdzēs Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pūtēju orķestris. Viņu skatuve būs uz riteņiem, piestājot dažādās vietās Valmierā. Lai arī orķestrim ziemā apritēja tikai gads, kopā ir pieredzēti daudzi skanīgi, priecīgi un jēgpilni mirkļi. Spožākais no tiem – dalība Dziesmu un Deju svētkos šajā vasarā.

Pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas

Svētku izskaņā, 23. jūlijā plkst. 15.00, pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas būs pielūgsmes un slavēšanas norise, kristīgās dziesmas dziedās Krimuldas luterāņu draudzes mūziķis un komponists Aivars Lapšāns ar ģimeni, Valmieras luterāņu draudzes pielūgsmes un slavēšanas grupa “Savs laiks” un Valmieras baptistu draudzes mūziķi.

Valmieras 740. dzimšanas dienas programma mājaslapā valmierasvin.lv.

Svētku lieldraugs – AS “Valmieras stikla šķiedra”.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux