Latvijā notiks unikāls SUP airēšanas maratons – Salaca 100

Šī gada 4. maijā Latvijā pirmo reizi notiks SUP airēšanas maratons, kas tā satura un formas dēļ būs unikāls pasākums ne tikai Latvijā, bet pat Ziemeļeiropā. “SUP King Marathon – Salaca 100” starts tiks dots agrā 4. maija rītā Vecatē – vietā, kur Salaca iztek no Burtnieku ezera. Airēšanas maršruts vedīs pa Salacas upi līdz pat tās ietekai Baltijas jūrā. 100 km distance dalībniekiem būs jāpieveic 24 stundu laikā.

Pasākumā jau šobrīd savu dalību aptiprinājuši airētāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, bet interesi izrādījuši arī no citām valstīm. Organizatori plāno, ka SUP izaicinājumā piedalīsies vairāk nekā 100 airētāji. 

Viens no pasākuma organizatoriem, “Aktīvā tūrisma centrs Eži” vadītājs Rolands Melbārdis, uzsver pasākuma unikalitāti: “Mūsuprāt, Dievs radīdams Salacu, pateicis mums visu jau priekšā. Ceļš no Burtnieka līdz jūrai būs īsts sevis iepazīšanas piedzīvojums izbaudot skaisto Salacu. Tas būs brīnišķīgs veids kā nosvinēt Latvijas neatkarības svētkus un izaicināt sevi. Tāpat esam pārliecināti, ka šim pasākuma ir potenciāls kļūt par nozīmīgu notikumu Eiropas SUP airētāju kalendārā ”.

Savukārt Supfit.lv vadītājs un pasākuma organizators Ansis Dobelis atzīmē, ka ”Šis pasākums ir domāts ikvienam, kurš ir fiziski aktīvs un vēlas pārbaudīt savus spēkus un izturību. Lai piedalītos izaicinājumā, nav jābūt profesionālam airētājam. Šo distanci vienā dienā esmu airējis vairākkārt un tajā svarīgākais nav ātrums, bet pacietība, neatlaidība un apņēmība sasniegt finišu. Un garo distanci pievarēt palīdz gan Salacas straume, gan burvīgie Salacas ielejas dabas skati”.  

Maratona dalībniekiem tiks nodrošināts atbalsts visa pasākuma ietvaros. Upes krastos ik pa 20 – 30 km būs organizatoru nodrošinātas atpūtas vietas, kur dalībnieki varēs atvilkt elpu, uzlādēt telefonu, papildināt dzeramā ūdens krājumus un iegūtu citu nepieciešamo palīdzību un atbalstu. Tā pat dalībniekiem tiks nodrošināts transports starp pasākuma starta un finiša vietām, kā arī iespēja izstāties distances laikā, ja kādu iemeslu dēļ nebūs iespēja pabeigt distanci.

Pasākumu organizē “Aktīvā tūrisma centrs Eži” un SUP piedzīvojumu organizācija “Supfit.lv”, atbalsta Valmieras novada un Limbažu novada pašvaldības.

Vairāk par maratonu uzzināt un tam pieteikties var pasākuma oficiālajā mājas lapā www.salaca100marathon.lv

Jautājumi un atbildes: Valters Gulbis +371 2 6121939 www.salaca100marathon.lv

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux