Miķeļdienas svinību laikā Valmiermuižā aicina uz tirdziņu un “GreenFest”

Turpinot tradīciju par gadskārtu atzīmēšanu, 16. septembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 līdzās Valmiermuižas alus darītavai un Valmiermuižas parkā norisināsies Miķeļdienas svinības, mājražotāju un amatnieku tirdziņš “Gardu muti” un “Mūsu BIO tirgus”. Kā arī otro reizi Valmiermuižā viesosies zaļā dzīvesveida festivāls “GreenFest” ar ilgtspējīgām sarunām.

Miķeļi iekrīt dabas veltēm bagātākajā gadalaikā, kas ir arī ražas svētki un tirgus dienas. Šogad Miķeļdienas svinībās būs satiekami vairāk nekā simts tirgotāju, kur iemīļotajiem “Gardu muti” tirdziņa dalībniekiem pievienosies arī “GreenFest” organizētā “Mūsu Bio tirgus” mājražotāji un amatnieki. Lai daudzinātu Miķeļdienu ar stāstiem par tradīcijām un skanīgām dziesmām, Valmiermuižā uzstāsies šarmantā un enerģiskā Katrīna Dimanta kopā ar prasmīgo akordeonistu Rolandu Zelču. Viņus svinībās varēs sastapt uz Valmiermuižas alus terases skatuves plkst. 12.00 un plkst. 13.30.

“GreenFest” kā pasākumu kopums norisinās jau sesto gadu un šogad rosinās trīs aizraujošas sarunas, kas norisināsies Valmiermuižas alus terasē plkst. 11.00–15.00. Sarunā “Vieta ar sirdi” par vietu un kopienu attīstīšanu piedalīsies gan Valmieras novada pašvaldības pārstāvji, gan dažādu nevalstisko organizāciju un iniciatīvu kūrētāji. Lai rosinātu Valmiermuižas pilnveidošanos, tiek aicināts aizpildīt aptauju. “Viedās saimniekošanas jeb permakultūras padomi dārza ierīkošanai un dzīvošanai” sarunā būs klausāmi Latvijas Permakultūras biedrības pārstāvji, kā arī individuāli entuziasti. Sarunā “Mans devums dabai – iniciatīvas bioloģiskās daudzveidības nosargāšanai” piedalīsies Latvijas dabas fonda, graudkopības kooperatīva “VAKS” pārstāvji un aktīvisti. 

Miķeļi iezīmē pāreju uz rudens-ziemas ēdienkarti, kad tradicionāli ēdam saknes. Tāpēc Miķeļdienas svinībās „uz ugunskura un ugunskurā” gatavosim un garšosim dārzeņus 18.–21. gadsimta gaumē. Par godu šiem svētkiem Valmiermuižas alus darītavas saimnieks būs izbrūvējis gaišu un tumīgu, medus krāsas Valmiermuižas gaišo gadskārtu alu “Miķeļdiena”. Savukārt, Valmiermuižas alus virtuvē būs iespēja baudīt rudens ražas mielastu par godu svinībām.

Tirdziņā darbosies mantu maiņas punkts jeb Brīvbode. Te varēs atrast sev ko interesantu un noderīgu un iemainīt pret to, kas pašam kļuvis lieks. Pārskati mājās savu un bērnu drēbju skapi, grāmatu plauktu, virtuves atvilktnes un nāc mainīties! Kā jau īstos ražas svētkos, kā maiņas valūta derēs kāds ķirbis vai ievārījuma burka radošiem barteriem. Ņem vērā, ka maiņai der labas, tīras lietas, lai tās spētu iepriecinātu kādu citu. Valmiermuižā viesosies arī “Repair Cafe Rīga”, lai ierādītu, kā pašu spēkiem labot elektro un datortehniku. Meistari aicina ņemt līdzi lietas, kas saplīsušas, taču negribas vēl pavisam atvadīties no sava telefona, datora, miksera, tostera vai citas iekārtas. “Eco Baltija Vide” sagādās elektrotehniku, ko būs iespējams mācīties labot ikvienam interesentam. Kopā ar stikla dizaina studiju “Glass Point” radošās darbnīcas laikā tiks izgatavoti pašu radītu dizainu magnēti, gleznojot savas izjūtas un atmiņas uz stikla – nevis vienkārši tos nopērkot suvenīru veikalā. Mantoto kultūraugu kustības uzturētāja izaicinās atpazīt dažādu augu sēklas un stāstīs par to daudzveidību. Kā ierasts, sanākušos gaidīs arī Valmiermuižas jātnieku skola ar izjādēm un būs spēles bērniem.

MIĶEĻDIENAS SVINĪBAS UN TIRDZIŅŠ GARDU MUTI | GREENFEST PROGRAMMA

16. septembris

Valmiermuižas parks

11.00–15.00 Miķeļdienas tirdziņš GARDU MUTI kopā ar Mūsu BIO tirgu

Garšu meistarnīca, kur „uz ugunskura un ugunskurā” gatavosim un garšosim dārzeņus 18.–21. gadsimta gaumē

Mantu maiņas punkts jeb “Brīvbode” – varēs atrast sev ko interesantu un noderīgu un iemainīt pret to, kas pašam kļuvis lieks

“Repair Cafe Rīga” ierādīs, kā pašu spēkiem labot elektro un datortehniku (droši ņem līdzi telefonu, datoru, tosteri vai kādu citu elektroiekārtu)

Stikla magnētu izgatavošanas darbnīca kopā ar stikla dizaina studiju “Glass Point”

12.00–14.00 Izjādes kopā ar Valmiermuižas jātnieku skolu

Valmiermuižas alus terase

11.00–15.00 Valmiermuižas alus virtuvē rudens ražas mielasts par godu Miķeļdienas svinībām

11.00–11.45 Saruna “Vieta ar sirdi”

Ir cilvēki, kas meklē skaistu vietu dzīvošanai un ir tādi, kas paši rada skaistas vietas. Sarunā noskaidrosim Valmieras novada pašvaldības sniegtās iespējas pašiem veidot savu dzīves vidi un apskatīsim piemērus no aktīvajiem iedzīvotājiem, kas iekopuši kopienu dārzus un publiskas atpūtas vietas.

Piedalās Valmieras novada attīstības pārvalde, Attīstības nodaļas vadītājas vietniece, attīstības plānotāja Līga Bieziņa, Oleru muižas saimniece Ieva Zemīte, Sporta pils dārzu idejas autore un projekta īstenotāja Renāte Lagzdiņa, moderē “GreenFest” valdes locekle Lāsma Ozola.

11.00–13.45 Sēklu atpazīšanas spēle un mantoto kultūraugu kustības izzināšana kopā ar Sandru Stabingi

12.00–12.30 Koncerts: Katrīna Dimanta un Rolands Zelčs

12.30–13.15 Saruna “Viedās saimniekošanas jeb permakultūras padomi dārza ierīkošanai un dzīvošanai”

Sarunā ar permakultūras praktizētājiem aplūkosim, kas ir permakultūra un kādas metodes varam izmantot, lai, ieekonomējot laiku un taupot resursus, varam iekārtot un uzturēt savu dārzu, piemēram, kā audzēt kartupeļus sienā, izveidot augstās dobes vai ierīkot dārzu bez rakšanas.

Piedalās Latvijas Permakultūras biedrības valdes loceklis Uģis Krūmiņš, augsnes ražošanas uzņēmuma “For My Plants” radītāja Liāna Kažmere, Valmiermuižas alus virtuves vadītāja un dārzniece Marita Mastiņa, moderē “GreenFest” valdes locekle Lāsma Ozola.

13.30–14.00 Koncerts: Katrīna Dimanta un Rolands Zelčs

14.00–14.45 Saruna “Mans devums dabai – iniciatīvas bioloģiskās daudzveidības nosargāšanai”

Izšķērdīgi izmantojot planētas resursus, mēs samazinām bioloģisko daudzveidību uz planētas. Sarunā izzināsim, kādus labumus mums sniedz bioloģiskā daudzveidība un kāpēc mums par to būtu jārūpējas, un kādas ir iedzīvotāju iespējas veicināt bioloģisko daudzveidību apkārtējā vidē. Šajā tēmā runāsim arī par kultūraugu sēklu saglabāšanu, lai bioloģiskā daudzveidība neizzustu uz mūsu galda.

Piedalās Latvijas Dabas fonda padomes priekšsēdētājs, bioloģiskās saimniecības “Priežukalns” saimnieks un biškopis Andrejs Briedis, graudkopības kooperatīva VAKS komercdirektore un agronome Zinta Jansone, mantoto kultūraugu kustības uzturētāja Sandra Stabinge, moderē “GreenFest” valdes locekle Lāsma Ozola.

Dalība pasākumā – bez maksas.

Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, “Gardu muti”, Valmieras novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, SIA “ZAAO” un “GreenFest”.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, [email protected], tālr. nr.: 27337798

Kultura.valmiermuiza.lv

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux