Muzeju nakts Naukšēnu Cilvēkmuzejā

Naukšēnu Cilvēkmuzejs aicina piedzīvot Muzeju nakti, ieraugot muzeju citādā gaisotnē! Gaidām ciemos no plkst. 19.00, jo ierastajā darba laikā šajā dienā muzejs būs slēgts. Ko Naukšēnu Cilvēkmuzejs Muzeju naktī piedāvās saviem apmeklētājiem?

 • No plkst. 19.00 muzeja gide Una interesentus gaidīs pie Naukšēnu trošu tilta. Ja nezini, kur tas atrodas, droši vaicā Naukšēnu Cilvēkmuzejā vai zvani: 26452037! Pastaigas laikā fotogrāfijās un stāstos iepazīsi galveno ielu Naukšēnos!
 • No plkst. 19.00 sāksies arī Krāmu tirdziņš tepat pie Naukšēnu Cilvēkmuzeja. Jāsaka gan, ka tirdziņš būs tikai tad, ja kāds tirgotājs pieteiksies un atbrauks, atnāks. Vēl vakar sadzirdējām baumas, ka pats Naukšēnu barons taisījies braukt ar saviem “krāmiem” andelēties, bet uzaicināts kur citur, tā ka ar savu zirgu ripos pa citiem ceļiem. Visi tirgoties gribētāji aicināti pieteikties līdz 15.maija vakaram! Nopūt putekļus saviem dārgumiem un dodies ceļā, lai līdz 18.maija vakaram būtu klāt!
 • No plkst. 20.00 – 22.00 esiet gaidīti muzejā un ārpus tā:
 • Pie muzeja ap plkst. 19.45 uzmeklējiet Gundaru, lai uzzinātu noteikumus,  ja vēlaties doties foto orientēšanās spēlē pa Naukšēniem.
 • Muzejā aicinām izstaigāt telpas, iepazīstot naukšēnieti, sameklēt QR kodus, lai noklausītos Naukšēnu un Ķoņu pagastu teikas, kuras ierakstījuši vietējie iedzīvotāji. Turpat apskatāma arī Ērika Roziņa gleznu izstāde.
 • Muzeja atpūtas telpā jūs sagaidīs Saules Rasa, kura iepazīstinās ar augu un cilvēku satikšanos. Vita ir pateicīga, ka var darīt darbu, kas sniedz gandarījumu un aicina sevi pilnveidot. Dzīvot dzīvi ar prieku, dziedāt, iet pirtī un dalīties mīlestībā. Būs iespējams arī iegādāties Vitas pagatavotos ziedūdeņus.
 •  Tepat pie muzeja ar dažādām aktivitātēm jūs sagaidīs Naukšēnu Jauniešu centra pārstāvji, Naukšēnu pensionāru biedrības “Sarma” aktīvisti, pie Sandras jūs varēsiet sev uzpīt rokassprādzīti, pie Indras izkrāsot savu krūzītes paliktni.
 • Plkst. 22.00 slēdzam muzeju ciet un ejam klausīties tautas mūzikas kapelas “Rūvenas Aure” uzstāšanos tepat pie muzeja.
 • Pēc koncerta, plkst. 23.00:
 • Uz lielā ekrāna 2016.gadā ierakstīta teātra izrāde “Ļaujies un viss”, kuru spēlēja Naukšēnu iedzīvotāji. Vai izrāde būs skatāma ārā vai iekšā, atkarīgs no laika apstākļiem!
 • Līdz pat plkst. 01.00 muzejs atkal atvērts! Tikai šoreiz muzejs būs izstaigājams tumsā, tāpēc aicinām ņemt līdzi kabatas lukturīšus vai izmantot telefona gaismiņu! Lukturīšu gaismā spēsi ieraudzīt ko citādāku!

Aicinām visus – gan lielus, gan mazus, gan ģimenes, gan draugus! Seko līdzi laika ziņām un saģērbies atbilstoši laika apstākļiem! Seko arī līdzi ziņām, ierakstiem Naukšēnu Cilvēkmuzeja facebook vietnē! Aukstā, lietainā laikā viss, pēc iespējam tiks organizēts iekštelpās. Koncerts tad notiks Naukšēnu muižas zālē! Sīkākai informācijai droši vari mums zvanīt pa tālruni: 26452037.

Diāna Glušonoka, Naukšēnu Cilvēkmuzeja direktore

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux