Nāc mežā ciemoties!

Mežs vilina un dziedina, spēcina un iedvesmo. Lai būtu tuvāk dabai, ieklausītos putnu dziesmās, izjustu meža maģisko atmosfēru, atklātu tā noslēpumainību un varbūt pat sastaptu kādu draudzīgu meža iemītnieku, 20. maijā plkst. 10.00 nāc pārgājienā pa Trikātas apkārtni kopā ar dabas, tūrisma un aktīvās atpūtas pārzinātāju Santu Paegli.

Aptuveni 12 km garais apļveida maršruts būs piemērots visiem dabā gājējiem un piedzīvojumu meklētājiem. Piedzīvojums sāksies pie pagrieziena uz Strenču kokaudzētavu, un vedīs pa visdažādāko segumu ceļiem, taciņām un meža stigām, lai noslēgumā atkal atgrieztos sākumpunktā. Pa ceļam viesosimies Latvijas valsts mežu Strenču kokaudzētavā, kas ir viena no pasaulē modernākajām dekoratīvo stādu audzēšanas tehnoloģiju jomā. Tajā dienas laikā sapako vairāk nekā 300 tūkstošus meža stādu. Tāpat kokaudzētavas teritorijā var apskatīt 13 mūsdienīgas siltumnīcas, un tajās izaudzētos vairāk nekā 10 miljonus stādu saldē un uzglabā kokaudzētavas lielajās saldētavās. Pārgājiena temps būs mērens, un kopā ar viesošanos aizņems aptuveni piecas stundas.

Pēc pārgājiena aicinām uzkavēties Strenčos un apmeklēt 26. Gaujas plostnieku svētkus Strenču estrādē. Šeit ļaudis ciena, godā un turpina koka plostu pludināšanas tradīcijas, ik gadu uz svētkiem pulcējot plašu interesentu loku.

Lai diena būtu patīkama, aicinām vilkt ērtu, laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, kā arī līdzi paņemt ūdeni. Pārgājiena noslēgumā mielosimies ar gardām uzkodām un tēju. Pārgājiena sākuma punktā iespējams nokļūt ar privāto auto.

Pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc savu dalību aicinām pieteikt iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu [email protected] vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10). Pārgājiena dalības maksa ir 5 EUR.

Informāciju sagatavoja: Tatjana Lauze, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes pasākumu organizatore, mob. tālr.: 26332213

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux