Noslēdzies Valmieras novada pārgājienu cikls MUIŽNIEKA ATSLĒGU GLABĀTĀJS

Ceturtdien, 2. jūnijā, noslēdzās Valmieras novada pārgājienu cikls “Muižnieka atslēgu glabātājs”. Pārgājienu cikla galvenā uzmanība tika vērsta uz piecu Valmieras novada muižu apvidiem – Mūrmuižas nocietinājuma torni, Veļķu, Rūjienas, Sēļu un Pantenes muižām. Piedzīvojuma noslēgumā tika noskaidroti aktīvākie pārgājienu cikla dalībnieki, kuri saņems Valmieras novada Tūrisma pārvaldes un Latvijas Piļu un muižu asociācijas sarūpētās pārsteiguma balvas.

Līdz ar nesteidzīgu pavasara iestāšanos mītiskais tēls – Muižnieka atslēgu glabātājs – aicināja aktīvās atpūtas cienītājus izkustēties, izzināt un apskatīt Valmieras novada dabas un kultūras pērles. Pārgājienu cikls norisinājās četros individuāli ejamos posmos, sākot no februāra līdz maijam, katrā mēnesī aicinot iepazīt konkrētu muižu un tuvumā esošās dabas vērtības. Lai gan pārgājienos varēja doties individuāli, piedzīvojumā vientuļi justies neļāva mītiskais tēls – Muižnieka atslēgu glabātājs, kurš ceļotājus pavadīja gan skuju pielietās meža taciņās, gan akmeņainu pakalnu virsotnēs, bagātinot pārgājienus ar saviem nopietnajiem un amizantajiem stāstiem. Aktīvākie pārgājienu cikla dalībnieki, kuri bija piedalījušies visvairāk pārgājienu cikla posmos un iesūtījuši pareizās pārgājienu uzdevumu atbildes, pretendēja uz pārsteiguma balvām. Kopumā tika saņemtas 81 piedzīvojumu atbildes. Aktivitātes dalībniekiem pārgājieni palīdzēja gan izkustēties, gan atpūtināt prātu: “Paldies par to, ko darāt! Paldies par to, ka veicināt mūsu izkustēšanos! Kā zinādami, ka mēneša beigās būs nepieciešama atelpa no ziņu, TV un vienkārši savā prātā pārcilātajām domām, pārgājienā devāmies mēneša noslēdzošajā nogalē.

Pārsteiguma balvu saņēmēji:
– Zinta Treisnere;
– Inga Bleikša;
– Sabīne Trezune;
– Lāsma Krile;
– Ance Indriksone;
– Ilze Brikmane;
– Aija Grinberga;
– Zanda Zālīte;
– Linda Kokarēviča;
– Sintija Zīle;
– Silvija Upeniece;
– Bruno Bariss;
– Ginta Saulīte;
– Sintija Dukure.

Pateicamies ikvienam dalībniekam par dalību pārgājienu ciklā! Ar pārsteiguma balvu saņēmējiem sazināsimies individuāli.

Pārgājienu ciklu “Muižnieka atslēgu glabātājs” organizēja Valmieras novada Tūrisma pārvalde ar Latvijas Piļu un muižu asociācijas atbalstu.

Aicinām arī turpmāk sekot līdzi Valmieras novada norisēm Visit Valmiera mājaslapā un sociālajos medijos.

Informāciju sagatavoja: Madara Stukmane, Valmieras novada pašvaldības Tūrisma pārvaldes pasākumu organizatore, Mob. tālr.: 26332213

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux