MUCU MUZEJS

Mucu muzejs atrodas skaisti iekoptā lauku sētā 17 km attālumā no Valmieras un tikai 1 km attālumā no A2 šosejas Valmiera – Rīga. Šeit vari aplūkot ozolkoka mucas un seno mucinieku instrumentus, kā arī kopā ar meistaru Jāni pats piedalīties to tapšanā, atklājot to darināšanas noslēpumus. Muzeja saimnieki ir pagodināti uzturēt Latviskā mantojuma zīmi, jo mucu radīšanas procesā tiek izmantoti visi senie amatnieku instrumenti un metodes.

Šeit iespējams atzīmēt kādu svinīgu notikumu, jubileju vai vienkārši grupas ekskursiju, pasūtot mucu izgatavošanas demonstrējumu. Turklāt pats šajā procesā ņemsi arī aktīvu dalību un izveidoto mucu varēsi iegūt savā īpašumā! Mucu demonstrēšanas priekšnesumu iespējams pasūtīt arī interesentam vēlamā vietā un pasākumā.

Viesos šeit labprāt uzņem arī skolēnu grupas, ļaujot bērniem izpausties meistarībā.

 Piedāvājumā dažādas programmas:

  • Mazā programma – tiek parādīts mucu izgatavošanas process bez mucas vārīšanas, iespēja pašiem izmēģināt senos darbarīkus ( ~1,5 h)
  • Jubilāra programma – papildu mazās programmas piedāvājumam, viesiem tiek doti dažādi uzdevumi, kas saistīti ar mucu lietām (~2,5 h)
  • Lielā programma – papildu mazās programmas piedāvājumam notiek mucas vārīšana un savilkšana, kā arī dziļāk un pilnīgāk tiek apskatīti visi soļi mucu izgatavošanā (3,5 -4 h)
  • Kāzu programma un Vecpuišu programma – līgavai un līgavainim tiek doti dažādi uzdevumi, kas saistīti ar mucu izgatavošanu. Viesi var redzēt mucu izgatavošanas procesu ar krietnu devu humora (ilgums, sākot no 1 h)

Apmeklējumu nepieciešams pieteikt iepriekš!

*viesu nama piedāvājums šobrīd nav pieejams!

Navigēt
Madaras, Vaidavas pagasts
GPS 57.432090, 25.203687
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux