Pašā Ziemeļvidzemes sirdī vērsies Valmieras novada mājas kafejnīcu durvis!

Izbaudi vasaras garšu Valmieras novadā 5. un 6. augustā, kad atvērsies 26 mājas kafejnīcas, kuras savos mājas pagalmos aicinās viesus baudīt senu ģimenes recepti, pamieloties ar turpat dobē audzētiem labumiem, sajust nebijušus garšu savienojumus, kā arī pieredzēt daudzveidīgu kultūras programmu.

Valmieras novadā darbojas aktīvi un viesmīlīgi iedzīvotāji, kas ar jaunām idejām padarīs mājas kafejnīcas apmeklējumu vēl īpašāku. Daļa kafejnīcu atradīsies Valmierā, bet gardēži tiks gaidīti arī plašajā novadā – Rūjienas pilsētā, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Strenču un Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībās. Interaktīvo karti ar visām mājas kafejnīcām, to piedāvājumu un darba laikiem iespējams aplūkot šeit.

Plašāka informācija par mājas kafejnīcu piedāvājumiem aplūkojuma majaskafejnicas.lv un visit.valmiera.lv, savukārt informatīvā brošūra drukātā veidā būs pieejama jūlija otrajā pusē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Bruņinieku ielā 1), kā arī elektroniskā formātā šeit.

Viesi varēs ne tikai pamieloties ar gardiem ēdieniem un iemīļotiem dzērieniem, bet arī vērot īpaši sarūpētus priekšnesumus un aktivitātes. Ļauties dažādām galda un brīvdabas spēlēm, palauzīt prātu ēdienmīļu viktorīnā, doties ekskursijās, samīļot mājdzīvniekus, sajust romantiku rūpīgi iekoptos daiļdārzos un pavisam īpašā nakts kafejnīcā, notvert sapņainu noskaņu mākslas darbu izstādēs, izbaudīt koncertus, piedalīties meistarklasēs un iegādāties jau gatavus meistardarbus tirdziņos un pop-up veikaliņos.

Mājas kafejnīcu dienas notiks laikā, kad norisināsies valmieriešu un pilsētas viesu iecienītais Valmieras vasaras teātra festivāls. Ik gadu dažādās neierastās vietās pilsētvidē tas pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju, trīs dienu garumā ļaujot piedzīvot ne tikai teātri, bet ieraudzīt, izjust un izgaršot visu, ko Valmieras novads spēj piedāvāt saviem viesiem. Šogad festivāls veltīts ģimenēm, bet īpaši – bērniem un jauniešiem. 

Lai viesošanās mājas kafejnīcās būtu harmoniska, kā viesiem, tā saimniekiem, aicinām pirms apmeklējuma pārliecināties par katras vietas precīzu darba laiku un to, vai mājas kafejnīcas apmeklējumu nepieciešams iepriekš pieteikt!

Mājas kafejnīcu dienu mērķis ir popularizēt reģionālā tūrisma galamērķus, veicināt kopienu sadarbību, kā arī izcelt īpašos, novadam raksturīgos stāstus gastronomiskajā tūrismā. Iniciatīvu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar LLTA “Lauku ceļotājs”. Mājas kafejnīcu dienas Valmieras novadā norisinās jau trešo reizi. Pērn Mājas kafejnīcu dienās dažādus gardumus un jestras aktivitātes baudīja vairāk nekā 3 500 viesi, apmeklējot 24 mājas kafejnīcas.

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts, fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Lai garšām pildīts ceļojums Tevi atved uz Valmieras novadu 5. un 6. augustā!

Informāciju sagatavoja: Tatjana Lauze, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes pasākumu organizatore. Mob. tālr.: 26332213

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux