5. Tautas muzikantu saiets Sēļu muižā – ielūdz “Sēļu muižas muzikanti”

10.decembrī plkst. 16.00 Valmieras novada Sēļu pagasta Tautas namā (Sēļu muižā) notiks 5.Tautas muzikantu saiets, kur kopā muzicēs Ziemeļvidzemes novadu individuālie muzikanti, kapelas un muzikantu grupas.

5.Tautas muzikantu saietā Sēļu muižā muzicēs Nikolajs Zaharovs (Rīga), Uģis Vītiņš (Valmieras novads, Sēļi), Jānis Gipters (Daugavpils novads, Vabole), Valters Reiznieks (Limbaži), Juris Slaucītājs (Jaungulbene), Visvaldis Bačinskis (Gulbenes novads, Sinole), Vilis Grasis (Gulbenes novads, Stāķi) u.c. individuālie muzikanti, kā arī tautas mūzikas kopa “Sēļu muižas muzikanti” (Valmieras novads, Sēļi), kapela “Ziemeļmala” (Limbaži), muzikantu grupa “Retro” (Gulbene), tālākie dalībnieki no Latgales – Līvenhofas muzikanti (Līvāni), kā arī citas muzikantu grupas.

5.Tautas muzikantu saiets Sēļu muižā ir Tautas muzikantu biedrības un Valmieras novada Sēļu pagasta Tautas nama sadarbības projekts, kas turpina uzturēt un popularizēt tautas muzicēšanas tradīciju Latvijas novados, īpaši to popularizējot Ziemeļvidzemē. Šobrīd tas ir vienīgais pasākums Ziemeļvidzemē, kurā sadzīves muzicēšanas formātā piedalās tautas muzikanti un muzikantu grupas.

Līdz 20. gadsimta 50.–60. gadiem tautas muzicēšanas tradīciju lauku kultūrvidē pārmantoja no paaudzes paaudzē. Senais muzikants savas amata prasmes – instrumenta spēles tehniku, manieri un repertuāru – nodeva mutvārdu ceļā, balstoties uz paša muzikanta ieinteresētību apgūt kāda noteikta instrumenta spēli. Visbiežāk instrumenta spēlēt prasmi apguva no vectēva, tēva vai kāda cita radinieka, tā balstījās tikai uz muzikālo atmiņu bez nošu pieraksta. 21. gadsimta sākumā muzicēšanas tradīcijas pārmantošanas process no paaudzes uz paaudzi vairs nav aktuāls ikdienas lietojumā, jo visbiežāk muzicēšanas pamatus apgūst mūzikas izglītības iestādēs un tradīcija vai nu tiek restaurēta pēc pierakstītajiem avotiem vai “izdomāta”, kas ne vienmēr ir garants izpratnei par tautas muzicēšanu. Tautas muzikantu saieti novados jaunajiem muzikantiem vai muzikantu grupām ir pirmie publiskās uzstāšanās pasākumi.

Ieeja: 2,00 EUR. Pasākumu atbalsta: Valmieras novada pašvaldība, Sēļu pagasta Tautas nams, Tautas muzikantu biedrība.

FOTO: Sēļu muižas muzikanti festivālā “Ant Rubežiaus 2022” Lietuvā ar iegūto “Mūziķu eņģeli”, foto: Tautas muzikantu biedrība.

Informāciju sagatavoja:

Maija Upeniece,
Tautas muzikantu biedrības pārstāve

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux